Co o tym myślisz (TV): Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 
Linia 22: Linia 22:
 
* '''scenariusz i prowadzenie:''' [[Andrzej Androchowicz]]
 
* '''scenariusz i prowadzenie:''' [[Andrzej Androchowicz]]
 
* '''emisja:''' [[20 maja]] [[1975]], godz. 18.45 (TVP2)
 
* '''emisja:''' [[20 maja]] [[1975]], godz. 18.45 (TVP2)
 +
<br/><br/>
 +
=== Co o tym myślisz (8) ===
 +
* '''scenariusz i prowadzenie:''' [[Andrzej Androchowicz]]
 +
* '''emisja:''' [[12 czerwca]] [[1975]], godz. 18.45 (TVP2)
 
<br/><br/>
 
<br/><br/>
  

Aktualna wersja na dzień 15:22, 31 sty 2020

Co o tym myślisz (1974-1975) – cykl dziewięciu półgodzinnych programów studyjno-filmowych poświęcony problemom i sytuacjom, z jakimi na morzu spotykają się marynarze - np. odpowiedzialność kapitana za bezpieczeństwo statku i ludzi, tęsknota marynarzy za rodziną i krajem, konsekwencje wynikające z podjęcia na morzu niewłaściwej decyzji.

Programy w formie dyskusji zrealizowano z udziałem kapitanów żeglugi wielkiej, pracowników dydaktycznych Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, specjalistów z zakresu prawa morskiego oraz młodzieży szkół średnich i studentów szczecińskich uczelni.

Programy były emitowane w II programie TVP od września 1974 do lipca 1975 roku. Łączny czas emisji wyniósł 4 godz. 30 min.

Wybrane programy

Co o tym myślisz (4)

Program przedstawia dyskusję młodzieży z kilku szczecińskich szkół ponadpodstawowych (m.in. V LO w Szczecinie) na temat decyzji dwóch kapitanów statków, przesłuchiwanych w 1961 roku przez sąd admiralicji brytyjskiej, a oskarżonych o zaniedbanie obowiązków służbowych (podczas mgły statki zderzyły się, zginął jeden człowiek, powstały duże straty materialne). Program z udziałem specjalistów z zakresu prawa morskiego w formie przewodu sądowego. Próba wyrobienia w młodzieży umiejętności logicznego myślenia i dyskusji.


Co o tym myślisz (5)

Program poruszający zagadnienie tęsknoty marynarzy za rodziną, bliskimi i krajem podczas długotrwałych rejsów.


Co o tym myślisz (7)

Siódme spotkanie z cyklu zrealizowano w szczecińskiej Wyższej Szkole Morskiej. Słuchacze uczelni odpowiadali na pytanie, dlaczego wybrali ten kierunek studiów. Materiały filmowe prezentowały pracę rybaka i marynarza w praktyce. W dyskusji poruszano problem przestrzegania prawa na morzu.Co o tym myślisz (8)ŹródłaIES64.png
Autor opracowania: Andrzej Androchowicz