Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl:Informacje prawne: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 2: Linia 2:
 
== Zrzeczenie się odpowiedzialności ==
 
== Zrzeczenie się odpowiedzialności ==
 
Wszystkie hasła znajdujące się w Internetowej Encyklopedii Szczecina mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady.  
 
Wszystkie hasła znajdujące się w Internetowej Encyklopedii Szczecina mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady.  
'''Pamiętaj, że:'''  
+
'''Pamiętaj, że''':
* Używasz Internetowej Encyklopedii Szczecina na własną odpowiedzialność.
+
* Internetowa Encyklopedia Szczecina (w skrócie: IES) nie powinna stanowić źródła dla rozstrzygnięć w postępowaniach prawnych, administracyjnych, medycznych itp.
* Internetowa Encyklopedia Szczecina nie powinna stanowić źródła dla rozstrzygnięć w postępowaniach prawnych, administracyjnych, medycznych itp.
+
* Dokładamy wszelkich starań, żeby hasła znajdujące się w zasobach IES były rzetelne, wiarygodne, prawdziwe i wyczerpujące, jednak otwarta formuła serwisu sprawia, że może pojawić się hasło niespełniające tych wymogów. Jeśli zauważysz taką informację – poinformuj o tym administratora serwisu (admin@sedina.pl).
* W hasłach Internetowej Encyklopedii Szczecina niestety zdarzają się czasami informacje nieprawdziwe, nierzetelne lub nieaktualne.
 
  
'''Internetowa Encyklopedia Szczecina nie udziela żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści.''' Nie udziela też żadnych innych gwarancji, zarówno jednoznacznych, jak i dorozumianych.
+
'''Internetowa Encyklopedia Szczcina nie udziela żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści'''. Nie udziela też żadnych innych gwarancji, zarówno jednoznacznych, jak i dorozumianych.
  
Internetowa Encyklopedia Szczecina jest otwartą encyklopedią, co oznacza, że obok [[Pomoc:Administracja|Administracji i Redakcji]] tworzą ją także ochotnicy zarówno pracujący indywidualnie jak i w grupach, którzy rozwijają tym samym wspólny zasób wiedzy. Takie rozwiązania pozwalają każdemu użytkownikowi Internetu na zmianę zawartości znalezionej na stronach tej encyklopedii. Choć dokładamy wszelkich starań, aby treść artykułów była weryfikowalna na podstawie [[Pomoc:Weryfikowalność|wiarygodnych źródeł]], nie jesteśmy w stanie ręczyć za wszystkie.
+
Internetowa Encyklopedia Szczcina jest otwartą encyklopedią. To oznacza, że obok [[Pomoc:Administracja|Administracji i Redakcji]] tworzą ją także ochotnicy pracujący indywidualnie oraz w grupach, którzy rozwijają wspólny zasób wiedzy. Takie rozwiązania pozwalają każdemu użytkownikowi internetu na zmianę zawartości znalezionej na stronach tej encyklopedii. Choć dokładamy wszelkich starań, aby treść artykułów była weryfikowalna na podstawie [[Pomoc:Weryfikowalność|wiarygodnych źródeł]], nie jesteśmy w stanie ręczyć za wszystkie.
  
Nie oznacza to, że nie znajdziesz w Internetowej Encyklopedii Szczecina wielu wartościowych informacji, jednakże należy być świadomym, że Internetowa Encyklopedia Szczecina nie może gwarantować, w jakikolwiek sposób, wiarygodności informacji znalezionych na jej stronach. Ktoś mógł zmienić treść artykułu lub dokonać [[Pomoc:Wandalizm|wandalizmu]], którego nie dostrzegliśmy.
+
Nie oznacza to, że nie znajdziesz w zasobach IES wartościowych informacji, powinieneś być jedynie świadomym, że nie może ona gwarantować w jakikolwiek sposób wiarygodności wszystkich znalezionych na jej stronach informacji. Ktoś mógł zmienić treść artykułu lub dokonać [[Pomoc:Wandalizm|wandalizmu]], którego nie dostrzegliśmy.
 +
Odpowiedzialność za pojawienie się nieprecyzyjnej lub oszczerczej informacji w IES spoczywa na autorze takiej informacji, nie zaś na właścicielach serwisu ani innych autorach Internetowej Encyklopedii Szczcina. Każda strona serwisu posiada listę autorów, na której można odnaleźć twórców poszczególnych informacji (zob. Historia strony).
  
Odpowiedzialność za pojawienie się jakiejś niedokładnej lub oszczerczej informacji w Internetowej Encyklopedii Szczecina spoczywa na autorze takiej informacji, nie zaś na właścicielach Internetowej Encyklopedii Szczecina czy innych autorach Internetowej Encyklopedii Szczecina. Każda strona Internetowej Encyklopedii Szczecina posiada listę autorów, na której można odnaleźć autorów poszczególnych informacji (zob. Historia strony).
+
Grafiki i inne multimedia są udostępniane na indywidualnych licencjach, wskazanych przez autora danego dzieła. Przed wykorzystaniem należy zapoznać się z warunkami licencji, na podstawie której udostępniony jest dany materiał. Można tego dokonać wchodząc na stronę opisu materiału, klikając na nią lewym klawiszem myszki.
 
 
Grafiki i inne multimedia są udostępniane na indywidualnych licencjach, wskazanych przez autora danego dzieła. Przed wykorzystaniem należy zapoznać się z warunkami licencji, na której udostępniony jest dany materiał. Można tego dokonać wchodząc na stronę opisu materiału, klikając na nią lewym klawiszem myszki.
 
  
 
Pamiętaj, że także Ty możesz korygować artykuły!
 
Pamiętaj, że także Ty możesz korygować artykuły!

Wersja z 13:41, 26 wrz 2011

Zrzeczenie się odpowiedzialności

Wszystkie hasła znajdujące się w Internetowej Encyklopedii Szczecina mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady. Pamiętaj, że:

  • Internetowa Encyklopedia Szczecina (w skrócie: IES) nie powinna stanowić źródła dla rozstrzygnięć w postępowaniach prawnych, administracyjnych, medycznych itp.
  • Dokładamy wszelkich starań, żeby hasła znajdujące się w zasobach IES były rzetelne, wiarygodne, prawdziwe i wyczerpujące, jednak otwarta formuła serwisu sprawia, że może pojawić się hasło niespełniające tych wymogów. Jeśli zauważysz taką informację – poinformuj o tym administratora serwisu (admin@sedina.pl).

Internetowa Encyklopedia Szczcina nie udziela żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści. Nie udziela też żadnych innych gwarancji, zarówno jednoznacznych, jak i dorozumianych.

Internetowa Encyklopedia Szczcina jest otwartą encyklopedią. To oznacza, że obok Administracji i Redakcji tworzą ją także ochotnicy pracujący indywidualnie oraz w grupach, którzy rozwijają wspólny zasób wiedzy. Takie rozwiązania pozwalają każdemu użytkownikowi internetu na zmianę zawartości znalezionej na stronach tej encyklopedii. Choć dokładamy wszelkich starań, aby treść artykułów była weryfikowalna na podstawie wiarygodnych źródeł, nie jesteśmy w stanie ręczyć za wszystkie.

Nie oznacza to, że nie znajdziesz w zasobach IES wartościowych informacji, powinieneś być jedynie świadomym, że nie może ona gwarantować w jakikolwiek sposób wiarygodności wszystkich znalezionych na jej stronach informacji. Ktoś mógł zmienić treść artykułu lub dokonać wandalizmu, którego nie dostrzegliśmy. Odpowiedzialność za pojawienie się nieprecyzyjnej lub oszczerczej informacji w IES spoczywa na autorze takiej informacji, nie zaś na właścicielach serwisu ani innych autorach Internetowej Encyklopedii Szczcina. Każda strona serwisu posiada listę autorów, na której można odnaleźć twórców poszczególnych informacji (zob. Historia strony).

Grafiki i inne multimedia są udostępniane na indywidualnych licencjach, wskazanych przez autora danego dzieła. Przed wykorzystaniem należy zapoznać się z warunkami licencji, na podstawie której udostępniony jest dany materiał. Można tego dokonać wchodząc na stronę opisu materiału, klikając na nią lewym klawiszem myszki.

Pamiętaj, że także Ty możesz korygować artykuły!