Eugeniusz Buczak: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''Eugeniusz Buczak''' (13.X1929-29.XII.2000 - koszaliński dziennikarz, pisarz, działacz społeczny. Autor wielu książek, artykułów o tematyce ...”)
 
Linia 1: Linia 1:
'''Eugeniusz Buczak''' ([[13.X]][[1929]]-[[29.XII.]][[2000]] - koszaliński dziennikarz, pisarz, działacz społeczny. Autor wielu książek, artykułów o tematyce historii [[Koszalin|Koszalina]] i regionu, współtwórca i sekretarz zarządu [[Stowarzyszenia Przyjaciół Koszalina]].
+
'''Eugeniusz Buczak''' ([[13.X]][[1929]]-[[29.XII.]][[2000]]) - koszaliński dziennikarz, pisarz, działacz społeczny. Autor wielu książek, artykułów o tematyce historii [[Koszalin|Koszalina]] i regionu, współtwórca i sekretarz zarządu [[Stowarzyszenia Przyjaciół Koszalina]].
  
 
==Życiorys==
 
==Życiorys==
  
 
Urodził się w Krakowie, studiował w Warszawie polonistykę i po studiach otrzymał nakaz pracy w [[1955]] do Koszalina. Eugeniusz Buczak pracował jako redaktor "Głosu Pracy", zajmując się tematami dnia codziennego. Przez wiele lat był szefem koszalińskiego oddziału Polskiej Agencji Prasowej.
 
Urodził się w Krakowie, studiował w Warszawie polonistykę i po studiach otrzymał nakaz pracy w [[1955]] do Koszalina. Eugeniusz Buczak pracował jako redaktor "Głosu Pracy", zajmując się tematami dnia codziennego. Przez wiele lat był szefem koszalińskiego oddziału Polskiej Agencji Prasowej.
Był znanym działaczem społecznym, współorganizował [[Koszalińskie Towarzystwo Społeczno- Kulturalne]], współredagował [["Zapiski Koszalińskie"]], [["Rocznik Koszaliński"]], [["Koszalińskie studia i materiały"]].
+
Był znanym działaczem społecznym, współorganizował [[[[Koszalińskie Towarzystwo Społeczno- Kulturalne]]]], współredagował [["Zapiski Koszalińskie"]], [["Rocznik Koszaliński"]], [["Koszalińskie studia i materiały"]]. Był redaktorem naczelnym [[miesięcznika "Koszalin"]] wydawanego przez [[Stowarzyszenie Przyjaciół Koszalina]]. Aktywnie tworzył ten magazyn aż do czasu choroby i śmierci.
 +
 
 +
Był autorem wielu publikacji związanych z  Koszalinem i regionem takich jak książka [[[["Koszalin Współczesny"]]]]. Szczególnie interesowała go tematyka Wikingów i Jomswikingów na terenie Pomorza, poświęcił temu wiele artykułów oraz wierszy.
 +
Był inicjatorem powstania [[Krajowego Bractwa Literackiego]] w Koszalinie, oraz szeregu innych inicjatyw takich jak wydanie pierwszego tomu [["Monografii Koszalina"]].

Wersja z 10:12, 16 cze 2013

Eugeniusz Buczak (13.X1929-29.XII.2000) - koszaliński dziennikarz, pisarz, działacz społeczny. Autor wielu książek, artykułów o tematyce historii Koszalina i regionu, współtwórca i sekretarz zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Koszalina.

Życiorys

Urodził się w Krakowie, studiował w Warszawie polonistykę i po studiach otrzymał nakaz pracy w 1955 do Koszalina. Eugeniusz Buczak pracował jako redaktor "Głosu Pracy", zajmując się tematami dnia codziennego. Przez wiele lat był szefem koszalińskiego oddziału Polskiej Agencji Prasowej. Był znanym działaczem społecznym, współorganizował [[Koszalińskie Towarzystwo Społeczno- Kulturalne]], współredagował "Zapiski Koszalińskie", "Rocznik Koszaliński", "Koszalińskie studia i materiały". Był redaktorem naczelnym miesięcznika "Koszalin" wydawanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Koszalina. Aktywnie tworzył ten magazyn aż do czasu choroby i śmierci.

Był autorem wielu publikacji związanych z Koszalinem i regionem takich jak książka [["Koszalin Współczesny"]]. Szczególnie interesowała go tematyka Wikingów i Jomswikingów na terenie Pomorza, poświęcił temu wiele artykułów oraz wierszy. Był inicjatorem powstania Krajowego Bractwa Literackiego w Koszalinie, oraz szeregu innych inicjatyw takich jak wydanie pierwszego tomu "Monografii Koszalina".