Friedrich Becker

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Wersja z dnia 07:44, 23 lis 2016 autorstwa Ela (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{WEdycji}} {{Osoba infobox |osoba= Friedrich Becker |grafika_osoba= |grafika_opis= |funkcja= profesor gimnazjalny |urodziny_data= 20 grudnia 1878 |urodziny_miejsce= S...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
200px-Monobook icon.svg.png Ten artykuł jest w trakcie opracowywania. Prosimy nie edytować strony do czasu zniknięcia tej wiadomości. Nazwa użytkownika, który dodał tę wiadomość, jest wyświetlona na stronie historii.


Friedrich Becker
profesor gimnazjalny
Data urodzenia 20 grudnia 1878
Miejsce urodzenia Sławno
Lata działalności 1905-?
Narodowość niemieckaFriedrich Becker (1878-?) – niemiecki profesor gimnazjalny.

Życiorys

Friedrich Otto Becker urodził się 20 grudnia 1878 roku w Sławnie, jako syn dyrektora gimnazjum Johannesa Beckera z Kołobrzegu. Uczęszczał do Domgymnasium w Kołobrzegu, które ukończył po otrzymaniu świadectwo dojrzałości 22 marca 1898 roku. Studiował filologię nowożytną na uniwersytecie w Marbach, Strassburgu, Genewie i Greifswaldzie. 16 marca 1901 roku przystąpił w Greifswaldzie do egzaminu na nauczyciela gimnastyki, zaś 20 grudnia 1902 roku zdał państwowy egzamin uprawniający go do nauczania języków – łaciny i francuskiego. W gimnazjum w Sławnie i w Königl. Marienstifts-Gymnasium w latach 1903 – 1904 odbył roczne seminarium. 1 kwietnia 1904 roku rozpoczął jako nauczyciel stażysta (Probekandidat) roczny okres próbny w Friedrich-Wilhelms-Realgymnasium w Szczecinie, pełniąc jednocześnie obowiązki profesora gimnazjalnego (Oberlehrer). Po jego zakończeniu został zatrudniony od 1 kwietnia 1905 roku w Friedrich-Wilhelms-Realgymnasium na dotychczas zajmowanym stanowisku profesora gimnazjalnego. Powierzono mu nauczanie języków - francuskiego, niemieckiego i łaciny oraz gimnastyki. W roku 1908 w czasie trwania semestru zimowego odbył podróż studyjną do Francji.

W roku 1909 Otto Beckerowi powierzono kierowanie Deutsche Schule der Borrmäerinnen w Aleksandrii (Egipt). W roku 1914 roku przeniósł się do Naumburga, gdzie 1 sierpnia został zatrudniony jako profesor gimnazjalny w Städtisches Realgymnasium mit Realschule. 15 sierpnia 1917 roku nadano mu godność Radcy IV Klasy (Räte IV. Klasse). Za zasługi podczas Pierwszej Wojny Światowej w roku 1915 odznaczono go Krzyżem Żelaznym II klasy (Eisernes Kreuz II. Klasse).

Bibliografia

  • Jahresbericht des Friedrich-Wilhelms-Realgymnasiums (Friedrich-Wilhelms-Schule) zu Stettin. Stettin: Druck von R. Graßmann 1905, s. 39.

Linki zewnętrzne

Kwestionariusz osobowy Friedricha Beckera w zbiorach berlińskiej Bibliothek für Bildungsgeschichtliche Forschung