Lehmann Richard & Co m.b.H Herrenkonfektion: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 
(Nie pokazano 5 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
 
+
[[Plik:Lehmann Richard und Co.jpg|thumb|right|Lehmann Richard & Co [[Heiligegeiststraße]]]]
[[Plik:Lehmann Richard und Co.jpg|thumb|right]]
+
'''Lehmann Richard & Co m.b.H Herrenkonfektion''' - [[Heiligegeiststraße]] 8. (''Męska konfekcja'', ul. św. Ducha 8). Firma została założona w kwietniu [[1900]] r. przez kupca [[Richard Lehmann|Richarda Lehmanna]]. Dzięki jego ciężkiej pracy i profesjonalnej wiedzy stała się jedną z liczących się firm w branży konfekcyjnej. W roku [[1912]] do firmy dołączył jego brat [[Curt Lehmann]]. Z czasem lokal handlowy przy [[Breite Straße]] 61 został przeniesiony do budynku przy [[Heiligegeiststraße]] 8. Firma specjalizowała się w konfekcji męskiej, a w szczególności w szyciu liberii i strojów formalnych. Swoje wyroby oferowała zawsze w najwyższej jakości, a towar wysyłany był m.in. do specjalistycznych sklepów w Nadrenii i Westfalii. I wojna światowa odbiła się negatywnie na funkcjonowaniu firmy. Po śmierci założyciela jego brat Curt kontynuował działalność firmy na wysokim poziomie co przyczyniło się do dalszego rozwoju.  
'''Lehmann Richard und Co m.b.H Herrenkonfektion''' - [[Heiligegeiststraße]] 8. (''Męska konfekcja'', ul. św. Ducha 8). Firma została założona w kwietniu [[1900]] r. przez kupca [[Richard Lehmann|Richarda Lehmanna]]. Dzięki jego ciężkiej pracy i profesjonalnej wiedzy stała się jedną z liczących się firm w branży konfekcyjnej. W roku [[1912]] do firmy dołączył jego brat [[Curt Lehmann]]. Z czasem lokal handlowy przy [[Breite Straße]] 61 został przeniesiony do budynku przy [[Heiligegeiststraße]] 8. Firma specjalizowała się w konfekcji męskiej, a w szczególności w szyciu liberii i strojów formalnych. Swoje wyroby oferowała zawsze w najwyższej jakości, a towar wysyłany był m.in. do specjalistycznych sklepów w Nadrenii i Westfalii. I wojna światowa odbiła się negatywnie na funkcjonowaniu firmy. Po śmierci założyciela jego brat Curt kontynuował działalność firmy na wysokim poziomie co przyczyniło się do dalszego rozwoju.  
 
 
== Bibliografia ==
 
== Bibliografia ==
 
* [[Stettiner Adreßbuch]], Das Buch der Alten Firmen der Stadt und des Handelskammerbezirkes Stettin im Jahre 1931 str. 20)
 
* [[Stettiner Adreßbuch]], Das Buch der Alten Firmen der Stadt und des Handelskammerbezirkes Stettin im Jahre 1931 str. 20)
 +
{{Autor|[[User:Gonia|Małgorzata Wrzosek]]}}[[Kategoria:Małgorzata Wrzosek]]
 
[[Kategoria:Przedsiębiorstwa do roku 1945]]
 
[[Kategoria:Przedsiębiorstwa do roku 1945]]

Aktualna wersja na dzień 11:15, 27 sie 2013

Lehmann Richard & Co Heiligegeiststraße

Lehmann Richard & Co m.b.H Herrenkonfektion - Heiligegeiststraße 8. (Męska konfekcja, ul. św. Ducha 8). Firma została założona w kwietniu 1900 r. przez kupca Richarda Lehmanna. Dzięki jego ciężkiej pracy i profesjonalnej wiedzy stała się jedną z liczących się firm w branży konfekcyjnej. W roku 1912 do firmy dołączył jego brat Curt Lehmann. Z czasem lokal handlowy przy Breite Straße 61 został przeniesiony do budynku przy Heiligegeiststraße 8. Firma specjalizowała się w konfekcji męskiej, a w szczególności w szyciu liberii i strojów formalnych. Swoje wyroby oferowała zawsze w najwyższej jakości, a towar wysyłany był m.in. do specjalistycznych sklepów w Nadrenii i Westfalii. I wojna światowa odbiła się negatywnie na funkcjonowaniu firmy. Po śmierci założyciela jego brat Curt kontynuował działalność firmy na wysokim poziomie co przyczyniło się do dalszego rozwoju.

Bibliografia

  • Stettiner Adreßbuch, Das Buch der Alten Firmen der Stadt und des Handelskammerbezirkes Stettin im Jahre 1931 str. 20)IES64.png
Autor opracowania: Małgorzata Wrzosek