Lehmann Richard & Co m.b.H Herrenkonfektion: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 1: Linia 1:
 
 
[[Plik:Lehmann Richard und Co.jpg|thumb|right]]
 
[[Plik:Lehmann Richard und Co.jpg|thumb|right]]
'''Lehmann Richard und Co m.b.H Herrenkonfektion''' - [[Heiligegeiststraße]] 8. (''Męska konfekcja'', ul. św. Ducha 8). Firma została założona w kwietniu [[1900]] r. przez kupca [[Richard Lehmann|Richarda Lehmanna]]. Dzięki jego ciężkiej pracy i profesjonalnej wiedzy stała się jedną z liczących się firm w branży konfekcyjnej. W roku [[1912]] do firmy dołączył jego brat [[Curt Lehmann]]. Z czasem lokal handlowy przy [[Breite Straße]] 61 został przeniesiony do budynku przy [[Heiligegeiststraße]] 8. Firma specjalizowała się w konfekcji męskiej, a w szczególności w szyciu liberii i strojów formalnych. Swoje wyroby oferowała zawsze w najwyższej jakości, a towar wysyłany był m.in. do specjalistycznych sklepów w Nadrenii i Westfalii. I wojna światowa odbiła się negatywnie na funkcjonowaniu firmy. Po śmierci założyciela jego brat Curt kontynuował działalność firmy na wysokim poziomie co przyczyniło się do dalszego rozwoju.  
+
'''Lehmann Richard & Co m.b.H Herrenkonfektion''' - [[Heiligegeiststraße]] 8. (''Męska konfekcja'', ul. św. Ducha 8). Firma została założona w kwietniu [[1900]] r. przez kupca [[Richard Lehmann|Richarda Lehmanna]]. Dzięki jego ciężkiej pracy i profesjonalnej wiedzy stała się jedną z liczących się firm w branży konfekcyjnej. W roku [[1912]] do firmy dołączył jego brat [[Curt Lehmann]]. Z czasem lokal handlowy przy [[Breite Straße]] 61 został przeniesiony do budynku przy [[Heiligegeiststraße]] 8. Firma specjalizowała się w konfekcji męskiej, a w szczególności w szyciu liberii i strojów formalnych. Swoje wyroby oferowała zawsze w najwyższej jakości, a towar wysyłany był m.in. do specjalistycznych sklepów w Nadrenii i Westfalii. I wojna światowa odbiła się negatywnie na funkcjonowaniu firmy. Po śmierci założyciela jego brat Curt kontynuował działalność firmy na wysokim poziomie co przyczyniło się do dalszego rozwoju.  
 
== Bibliografia ==
 
== Bibliografia ==
 
* [[Stettiner Adreßbuch]], Das Buch der Alten Firmen der Stadt und des Handelskammerbezirkes Stettin im Jahre 1931 str. 20)
 
* [[Stettiner Adreßbuch]], Das Buch der Alten Firmen der Stadt und des Handelskammerbezirkes Stettin im Jahre 1931 str. 20)
 
[[Kategoria:Przedsiębiorstwa do roku 1945]]
 
[[Kategoria:Przedsiębiorstwa do roku 1945]]

Wersja z 23:36, 17 sty 2011

Lehmann Richard und Co.jpg

Lehmann Richard & Co m.b.H Herrenkonfektion - Heiligegeiststraße 8. (Męska konfekcja, ul. św. Ducha 8). Firma została założona w kwietniu 1900 r. przez kupca Richarda Lehmanna. Dzięki jego ciężkiej pracy i profesjonalnej wiedzy stała się jedną z liczących się firm w branży konfekcyjnej. W roku 1912 do firmy dołączył jego brat Curt Lehmann. Z czasem lokal handlowy przy Breite Straße 61 został przeniesiony do budynku przy Heiligegeiststraße 8. Firma specjalizowała się w konfekcji męskiej, a w szczególności w szyciu liberii i strojów formalnych. Swoje wyroby oferowała zawsze w najwyższej jakości, a towar wysyłany był m.in. do specjalistycznych sklepów w Nadrenii i Westfalii. I wojna światowa odbiła się negatywnie na funkcjonowaniu firmy. Po śmierci założyciela jego brat Curt kontynuował działalność firmy na wysokim poziomie co przyczyniło się do dalszego rozwoju.

Bibliografia

  • Stettiner Adreßbuch, Das Buch der Alten Firmen der Stadt und des Handelskammerbezirkes Stettin im Jahre 1931 str. 20)