Lehmann Richard & Co m.b.H Herrenkonfektion

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Wersja z dnia 11:15, 27 sie 2013 autorstwa Busol (dyskusja | edycje) (zamienił w treści „{{Autor|Małgorzata Wrzosek}}Kategoria:Małgorzata Wrzosek}}” na „{{Autor|Małgorzata Wrzosek}}Kategoria:Małgorzata Wrzosek”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lehmann Richard & Co Heiligegeiststraße

Lehmann Richard & Co m.b.H Herrenkonfektion - Heiligegeiststraße 8. (Męska konfekcja, ul. św. Ducha 8). Firma została założona w kwietniu 1900 r. przez kupca Richarda Lehmanna. Dzięki jego ciężkiej pracy i profesjonalnej wiedzy stała się jedną z liczących się firm w branży konfekcyjnej. W roku 1912 do firmy dołączył jego brat Curt Lehmann. Z czasem lokal handlowy przy Breite Straße 61 został przeniesiony do budynku przy Heiligegeiststraße 8. Firma specjalizowała się w konfekcji męskiej, a w szczególności w szyciu liberii i strojów formalnych. Swoje wyroby oferowała zawsze w najwyższej jakości, a towar wysyłany był m.in. do specjalistycznych sklepów w Nadrenii i Westfalii. I wojna światowa odbiła się negatywnie na funkcjonowaniu firmy. Po śmierci założyciela jego brat Curt kontynuował działalność firmy na wysokim poziomie co przyczyniło się do dalszego rozwoju.

Bibliografia

  • Stettiner Adreßbuch, Das Buch der Alten Firmen der Stadt und des Handelskammerbezirkes Stettin im Jahre 1931 str. 20)IES64.png
Autor opracowania: Małgorzata Wrzosek