Pomorskie Spotkania z Diaporamą: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''Pomorskie Spotkania z Diaporamą''' są jedynym stale organizowanym w Polsce konkursem w tej dziedzinie twórczości realizowanym od 1980 r. Impreza, poza zasadni...”)
 
 
Linia 1: Linia 1:
'''Pomorskie Spotkania z Diaporamą''' są jedynym stale organizowanym w Polsce konkursem w tej dziedzinie twórczości realizowanym od 1980 r. Impreza, poza zasadniczą częścią konkursową, wzbogacona jest o projekcje towarzyszące, seminarium warsztatowe oraz pokaz galowy. Odbywa się w [[Zamek Książąt Pomorskich|Zamku Książąt Pomorskich]] w Szczecinie.
+
{{Plama}}'''Pomorskie Spotkania z Diaporamą''' są jedynym stale organizowanym w Polsce konkursem w tej dziedzinie twórczości realizowanym od [[1980]] r. Impreza, poza zasadniczą częścią konkursową, wzbogacona jest o projekcje towarzyszące, seminarium warsztatowe oraz pokaz galowy. Odbywa się w [[Zamek Książąt Pomorskich|Zamku Książąt Pomorskich]] w Szczecinie.
{{Plama}}
+
Spotkania posiadają patronaty krajowego reprezentanta polskiej fotografii we FIAP-ie, tj. Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK w Warszawie z s. w Łodzi, [[Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego|Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego]], od niedawna także prestiżowy patronat Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP w Paryżu (jako jeden z zaledwie trzech konkursów fotograficznych w Polsce i jeden z czterech FIAP-owskich konkursów diaporamy w Europie).
Spotkania posiadają patronaty krajowego reprezentanta polskiej fotografii we FIAP-ie, tj. Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK w Warszawie z s. w Łodzi, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, od niedawna także prestiżowy patronat Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP w Paryżu (jako jeden z zaledwie trzech konkursów fotograficznych w Polsce i jeden z czterech FIAP-owskich konkursów diaporamy w Europie). <br />
+
Podczas Spotkań z diaporamą debiutowali m.in. autorzy szczecińscy, którzy odnosili wiele sukcesów na innych polskich konkursach (m.in. K. Lachowicz, L. Kurpiewski, K. Antoniak), jak też na najważniejszych festiwalach we Francji, Niemczech, Belgii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Australii (m.in. B. Bogusławska, W. Jaskulski, Zb. Stawny, M. Nowakowski, C. Dubiel).  
Podczas Spotkań z diaporamą debiutowali m.in. autorzy szczecińscy, którzy odnosili wiele sukcesów na innych polskich konkursach (m.in. K. Lachowicz, L. Kurpiewski, K. Antoniak), jak też na najważniejszych festiwalach we Francji, Niemczech, Belgii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Australii (m.in. B. Bogusławska, W. Jaskulski, Zb. Stawny, M. Nowakowski, C. Dubiel). <br />
+
Po raz pierwszy Spotkania w obsadzie międzynarodowej odbyły się w [[2005]] r. - udział wzięły diaporamy z Francji, Argentyny, Chile, Urugwaju. Zainteresowanie imprezą spowodowało, że w edycji [[2006]] pojawiły się prace nadesłane przez autorów z Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Węgier i Danii. W [[2011]] r. diaporamy nadesłali autorzy z Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii, Węgier, Holandii.  
Po raz pierwszy Spotkania w obsadzie międzynarodowej odbyły się w 2005 r. - udział wzięły diaporamy z Francji, Argentyny, Chile, Urugwaju. Zainteresowanie imprezą spowodowało, że w edycji 2006 pojawiły się prace nadesłane przez autorów z Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Węgier i Danii. W 2011 r. diaporamy nadesłali autorzy z Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii, Węgier, Holandii.  
+
W [[2012]] r. do konkursu zgłoszono 53 diaporamy z Polski, Włoch, Francji, Wlk. Brytanii, Belgii, Węgier, Holandii, Australii, Rumunii i Słowacji.
W 2012 r. do konkursu zgłoszono 53 diaporamy z Polski, Włoch, Francji, Wlk. Brytanii, Belgii, Węgier, Holandii, Australii, Rumunii i Słowacji.
 
 
 
 
==Źródło==
 
==Źródło==
 
* [http://www.fotoklub.zamek.szczecin.pl/ Strona internetowa Pomorskich Spotkań z Diaporamą]
 
* [http://www.fotoklub.zamek.szczecin.pl/ Strona internetowa Pomorskich Spotkań z Diaporamą]

Aktualna wersja na dzień 16:37, 21 lis 2012

Pomorskie Spotkania z Diaporamą są jedynym stale organizowanym w Polsce konkursem w tej dziedzinie twórczości realizowanym od 1980 r. Impreza, poza zasadniczą częścią konkursową, wzbogacona jest o projekcje towarzyszące, seminarium warsztatowe oraz pokaz galowy. Odbywa się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Spotkania posiadają patronaty krajowego reprezentanta polskiej fotografii we FIAP-ie, tj. Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK w Warszawie z s. w Łodzi, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, od niedawna także prestiżowy patronat Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP w Paryżu (jako jeden z zaledwie trzech konkursów fotograficznych w Polsce i jeden z czterech FIAP-owskich konkursów diaporamy w Europie). Podczas Spotkań z diaporamą debiutowali m.in. autorzy szczecińscy, którzy odnosili wiele sukcesów na innych polskich konkursach (m.in. K. Lachowicz, L. Kurpiewski, K. Antoniak), jak też na najważniejszych festiwalach we Francji, Niemczech, Belgii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Australii (m.in. B. Bogusławska, W. Jaskulski, Zb. Stawny, M. Nowakowski, C. Dubiel). Po raz pierwszy Spotkania w obsadzie międzynarodowej odbyły się w 2005 r. - udział wzięły diaporamy z Francji, Argentyny, Chile, Urugwaju. Zainteresowanie imprezą spowodowało, że w edycji 2006 pojawiły się prace nadesłane przez autorów z Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Węgier i Danii. W 2011 r. diaporamy nadesłali autorzy z Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii, Węgier, Holandii. W 2012 r. do konkursu zgłoszono 53 diaporamy z Polski, Włoch, Francji, Wlk. Brytanii, Belgii, Węgier, Holandii, Australii, Rumunii i Słowacji.

ŹródłoIES64.png
Autor opracowania: Kinga Konieczny