Rezerwat przyrody Bukowe Zdroje: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 1: Linia 1:
'''Rezerwat przyrody Bukowe Zdroje''' – rezerwat leśny powołany w 1956 r. o powierzchni 205,90 ha. Występują tu bardzo zróżnicowane zbiorowiska leśne z dominacją buczyny pomorskiej, reprezentowanej przez różne podzespoły i facje, w dolinach łęgi i grądy, na zboczach kwaśne buczyny i lasy dębowo-bukowe; W 1982 r. rezerwatowi nadano imię ''prof. Tadeusza Dominika'' (1909-1980) – zasłużonego botanika, twórcy polskiej szkoły mikoryzowej (zjawisko współżycia grzybów z korzeniami drzew).
+
'''Rezerwat przyrody Bukowe Zdroje''' – rezerwat leśny powołany w [[1956]] roku o powierzchni 205,90 ha. Występują tu bardzo zróżnicowane zbiorowiska leśne z dominacją buczyny pomorskiej, reprezentowanej przez różne podzespoły i facje, w dolinach łęgi i grądy, na zboczach kwaśne buczyny i lasy dębowo-bukowe; W [[1982]] roku rezerwatowi nadano imię ''prof. Tadeusza Dominika'' (1909-1980) – zasłużonego botanika, twórcy polskiej szkoły mikoryzowej (zjawisko współżycia grzybów z korzeniami drzew).
 
== Zobacz też ==
 
== Zobacz też ==
 
* [[Puszcza Bukowa]]
 
* [[Puszcza Bukowa]]
 
[[Kategoria:Obszary zielone]]
 
[[Kategoria:Obszary zielone]]
 
[[Kategoria:Wzgórza Bukowe]]
 
[[Kategoria:Wzgórza Bukowe]]

Wersja z 08:02, 15 cze 2011

Rezerwat przyrody Bukowe Zdroje – rezerwat leśny powołany w 1956 roku o powierzchni 205,90 ha. Występują tu bardzo zróżnicowane zbiorowiska leśne z dominacją buczyny pomorskiej, reprezentowanej przez różne podzespoły i facje, w dolinach łęgi i grądy, na zboczach kwaśne buczyny i lasy dębowo-bukowe; W 1982 roku rezerwatowi nadano imię prof. Tadeusza Dominika (1909-1980) – zasłużonego botanika, twórcy polskiej szkoły mikoryzowej (zjawisko współżycia grzybów z korzeniami drzew).

Zobacz też