Erupcja nadziei (film)

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ekipy dziennikarzy w Karlinie. Pierwszy od prawej: red. Andrzej Androchowicz (TVP Szczecin); trzeci od prawej: red. Bogdan Żołtak (TVP Koszalin)
Przepustka na teren akcji gaszenia pożaru w KarlinieErupcja nadziei (1981) – relacja z akcji gaszenia pożaru ropy naftowej na wiertni w Karlinie stała się pretekstem do pokazania złudnych nadziei społeczeństwa na odkrycie wielkich źródeł ropy w Polsce, na uratowanie gospodarki narodowej. Autor wykorzystał oryginalny, dotąd nie emitowany materiał zdjęciowy.

Informacje o filmieNagrodyO filmie w prasie

  • (...) Za to po Dzienniku TV - prawdziwy gwóźdź programu - reportaż Andrzeja Androchowicza „Erupcja nadziei”. Karlino Anno Domini 80 widziane z perspektywy dwóch lat. Mądry, momentami gorzki reportaż. Bo choć tak wiele mówiło się w nim (i po nim) o ekonomii, zyskach, stratach krajowej gospodarki, był on także, a może przede wszystkim, poruszającą relacją o tamtych dniach. Dniach nadziei. Nie tylko na wielką naftę. I dlatego spoza świetnych skądinąd zdjęć raz po raz docierała do nas refleksja: co nam z tamtego entuzjazmu, z tamtej może naiwnej, ale pięknej radości - pozostało dziś? Konrad Danielewicz, Telewizja Szczecin, „Morze i Ziemia” 1983 nr 2, s. 5)Recenzje

  • Barbara Kaźmierczak, Z dystansu, „Ekran” 1983 nr 3ŹródłaIES64.png
Autor opracowania: Andrzej Androchowicz