O nas

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica. pl - to wspólny projekt Książnicy Pomorskiej i Fundacji sedina.pl, mający na celu udostępnianie, promocję i upowszechnianie wiedzy o regionie. Jest wyjątkowym połączeniem wieloletniego doświadczenia Książnicy Pomorskiej w zakresie zarządzania informacją z działalnością sedina.pl na rzecz budowy tożsamości lokalnej z wykorzystaniem Internetu. Równocześnie stanowi odpowiedź na zmiany zachodzące w odbiorze i tworzeniu zarówno publikacji naukowych, jak i internetowych oraz konieczności dostosowania sposobu przekazywania wiedzy do aktualnych potrzeb i oczekiwań użytkowników Internetu. Projekt powstaje przy wsparciu Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Projekt Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica. pl, to internetowy zbiór haseł opisujących ludzi, miejsca, organizacje, zabytki, dzieła i wydarzenia związane z województwem zachodniopomorskim. Powstaje na bazie doświadczeń zdobytych przy tworzeniu Internetowej Encyklopedii Szczecina. W założeniu jest projektem długoterminowym, ukierunkowanym na sukcesywne włączanie (udostępnianie) kolejnych „obszarów danych” determinowanych tematycznie i geograficznie.

W ramach projektu wypracowano standardy redakcyjne dla haseł wprowadzanych do encyklopedii. Dzięki temu, nowe hasła wyposażone są w odpowiednią, poprawną naukowo formę, natomiast pozostałe funkcjonujące już hasła poddawane są weryfikacji i standaryzacji (wszystkie hasła wyposażane są w bibliografię, przypisy oraz grafikę).

Redakcja

Autorzy haseł

Współpracownicy

  • Andrzej Łazowski
  • Mirosław Wacewicz

Zobacz też