Łęgi: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 9: Linia 9:
 
}}
 
}}
 
{{zwiki2|tytuł_wiki=Dzielnice_i_osiedla_Szczecina}}
 
{{zwiki2|tytuł_wiki=Dzielnice_i_osiedla_Szczecina}}
(niem. ''Grüne Wiese'') - osiedle położone pomiędzy ulicami: [[Kazimierza Królewicza]], [[1 Maja]] i [[Bożeny]]. Przez środek Łęgów prowadzi ul. [[Sczanieckiej]], która dzieli osiedle na 2 części: zachodnią, przy której znajduje się większość zabudowań, administracyjnie położoną w granicach [[Niebuszewo-Bolinko|Niebuszewa-Bolinka]] i wschodnią w granicach [[Grabowo|Grabowa]], którą główną część zajmuje dawne [[kąpielisko Gontynka]]. Nazwa prawie nieużywana.
+
'''Łęgi '' (niem. ''Grüne Wiese'') - [[Podział administracyjny Szczecina|część miasta]] położona pomiędzy ulicami: [[Kazimierza Królewicza]], [[1 Maja]] i [[Bożeny]].  
 +
 
 +
Przez środek Łęgów prowadzi ul. [[Sczanieckiej]], która dzieli osiedle na 2 części: zachodnią, przy której znajduje się większość zabudowań, administracyjnie położoną w granicach [[Niebuszewo-Bolinko|Niebuszewa-Bolinka]] i wschodnią w granicach [[Grabowo|Grabowa]], którą główną część zajmuje dawne [[kąpielisko Gontynka]]. Nazwa prawie nieużywana.
  
 
==Zobacz też==
 
==Zobacz też==

Wersja z 11:26, 12 maj 2012

Łęgi
Łęgi
Zrób zdjęcie tego miejsca: Pomóż nam
Nazwa niemiecka Grüne Wiese
Dzielnica Śródmieście

Szablon:Zwiki2 'Łęgi (niem. Grüne Wiese) - część miasta położona pomiędzy ulicami: Kazimierza Królewicza, 1 Maja i Bożeny.

Przez środek Łęgów prowadzi ul. Sczanieckiej, która dzieli osiedle na 2 części: zachodnią, przy której znajduje się większość zabudowań, administracyjnie położoną w granicach Niebuszewa-Bolinka i wschodnią w granicach Grabowa, którą główną część zajmuje dawne kąpielisko Gontynka. Nazwa prawie nieużywana.

Zobacz też

Bibliografia