Żywia Karasińska-Fluks: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''Żywia Karasińska-Fluks''' - autorka sztuk scenicznych dla dzieci, publicystyka i dziennikarka. Laureatka [[Nagroda Artystyczna Miasta Szczecin|Nagrody Artystycz...”)
 
Linia 1: Linia 1:
{{Laureat}}
'''Żywia Karasińska-Fluks''' - autorka sztuk scenicznych dla dzieci, publicystyka i dziennikarka. Laureatka [[Nagroda Artystyczna Miasta Szczecin|Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin]] w 1997 r.
'''Żywia Karasińska-Fluks''' - autorka sztuk scenicznych dla dzieci, publicystyka i dziennikarka. Laureatka [[Nagroda Artystyczna Miasta Szczecin|Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin]] w 1997 r.
==Życiorys artystyczny==
==Życiorys artystyczny==

Wersja z 00:23, 25 sie 2012

Laureat1.png

Żywia Karasińska-Fluks - autorka sztuk scenicznych dla dzieci, publicystyka i dziennikarka. Laureatka Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin w 1997 r.

Życiorys artystyczny

Żywia Karasińska-Fluks urodziła się w 1949 r. w Szczecinie. W 1978 r. ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest autorką sztuk scenicznych dla dzieci, publicystyką i dziennikarką. Jej debiutem teatralnym była sztuka pt. „Figurki pana Gracjana” (premiera w Teatrze Lalka w Warszawie w 1982 r). Wielokrotnie nagradzana, jej sztuki zdobywały wyróżnienia i główne nagrody w konkursach, wiele z nich doczekało się realizacji telewizyjnych, są w repertuarach teatrów w całej Polsce.
Wybrane sztuki Żywii Karasińskiej-Fluks:

  • „Gdzie jest Hosi” – nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie na Sztukę dla Dzieci w Poznaniu w 1994 r., miała też telewizyjną realizację.
  • „Wachlarze” - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Sztukę dla Dzieci w Poznaniu w 1995 r.
  • „Cyberdraka" - sztuka telewizyjna, skierowana do realizacji w TVP Wrocław.
  • „Dary córki Króla Mórz” - Nagroda Główna Wojewody Wrocławskiego w 1997 r.

Żywia Karasińska-Fluks jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, ZAiKs-u oraz ASSITEJ (Association Internationale du Theatre Pour L'enfance et la Jeunesse).

Źródło

  • Biuro Komunikacji Społecznej i Marketingowej Urzędu Miasta SzczecinIES64.png
Autor opracowania: Kinga Konieczny