16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
  • 1830 - położenie kamienia węgielnego pod (stary) budynek Gimnazjum Mariackiego (Marienstiftgymnasium) przy Placu Mariackim (Marienplatz 1)
  • 1886 - otwarcie linii tramwaju konnego na trasie Dampschiffsbollwerk-Cap chéri (czyli od nabrzeża Starego Miasta na Pomorzany)
  • 1986 - juniorzy „Pogoni” Szczecin zostali mistrzami Polski w piłce nożnej
  • 1989 - na rozgrywanych w dniach 3 - 6 sierpnia Mistrzostwach Polski w pływaniu szczecińscy sportowcy wywalczyli 13 medali. Złote medale zdobyli Marta Włodkowska i Dariusz Jarzyna
  • 1991 - w rezydencji biskupa w Szczecinie, ks. bp prof. dr hab. Kazimierz Majdański został udekorowany Wielkim Krzyżem Zasługi z Gwiazdą (jedno z najwyższych odznaczeń w RFN)
  • 1997 - Monika Tyburska, zawodniczka „BoGo” Szczecin zdobyła pierwszy w historii polskiego kolarstwa żeńskiego medal w mistrzostwach świata juniorów. W wyścigu torowym na 2 km szczecinianka uplasowała się na trzeciej pozycji