Arkadiusz Bis

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.
Arkadiusz Bis
współtwórca portalu sedina.pl, pomysłodawca i administrator Internetowej Encyklopedii Szczecina, publicysta
brak zdjecia
(fot. Monika Libera)
Data urodzenia 30 czerwca 1974
Miejsce urodzenia Szczecin
Narodowość polska
Ambasador niebieski.png

Arkadiusz Bis (ur. 1974) – współtwórca portalu sedina.pl, pomysłodawca i administrator Internetowej Encyklopedii Szczecina

Życiorys

Arkadiusz Bis urodził się 30 czerwca 1974 roku w Szczecinie. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego (1993). Ukończył Podstawową i Średnią Szkołę Muzyczną w klasie oboju. Absolwent Wydziału Dyrygentury Chóralnej w Akademii Muzycznej w Poznaniu Filia w Szczecinie. Był członkiem szczecińskich chórów (m.in. „Szczecińskie Słowiki”, Chóru Chłopięcego Telewizji Szczecin oraz Zespołu Kameralnego Vocalis). Związany także ze szczecińskim zespołem Deus Meus, reprezentującym nurt muzyki chrześcijańskiej.

W maju 2004 roku, wykorzystując technikę komputerową, zaproponował mieszkańcom „Sentymentalny spacer po przedwojennym Szczecinie”. CD ROM z tym nagraniem ukazał się w nakładzie blisko 20 tys. egzemplarzy jako dodatek do jednej ze szczecińskich gazet. W tym samym roku utworzył w Internecie Portal Miłośników Dawnego Szczecina sedina.pl. Jest koordynatorem projektu Internetowa Telewizja Miłośników Dawnego Szczecina sedina.tv oraz pomysłodawcą i administratorem Internetowej Encyklopedii Szczecina (2010). Jest autorem publikacji multimedialnych. W latach 2006-2012 razem z Agatą Rokicką prowadził w Polskim Radiu popularną audycję Szczecin we wtorek.

W 2010 roku opublikował album fotograficzny Stettin w szczególe, ukazujący dawne i współczesne oblicza miasta. Publikował też w czasopiśmie „sedina.pl.magazyn”.

Żonaty. Ma czworo dzieci.

Nagrody i wyróżnienia

Bis Arkadiusz01.jpg
  • 1995 – Brązowa Odznaka Polskiego Związku Chórów i Orkiestr
  • 2005Ambasador Szczecina - tytuł przyznany dla administratora portalu sedina.pl
  • 2006 – nominacja do Szczecińskiego Szczupaka w kategorii życie społeczne (dla administratora portalu)
  • 2008 – nominacja do Szczecińskiego Szczupaka dla portalu i jego twórców
  • 2009 – nominacja do nagrody „Drogi do Wolności” dla portalu
  • 2010 – nominacja do Szczecińskiego Szczupaka dla nowych projektów i ich twórców

OdznaczeniaIES64.png
Autor opracowania: Andrzej Androchowicz