Bursztynowy Pierścień 2016 (nagroda)

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Wersja z dnia 13:56, 16 paź 2016 autorstwa Andriusza (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "'''Bursztynowy Pierścień 2016''' – trzydziesta piąta edycja plebiscytu na najlepszego aktora i najlepszy spektakl teatralny W 2016 roku organizatorzy plebiscytu, p...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bursztynowy Pierścień 2016 – trzydziesta piąta edycja plebiscytu na najlepszego aktora i najlepszy spektakl teatralny

W 2016 roku organizatorzy plebiscytu, po wcześniejszych konsultacjach z dyrektorami szczecińskich teatrów, wprowadzili istotne zmiany w regulaminie przyznawania nagród. Postanowiono powrócić do zasad pierwszych edycji plebiscytu i zlikwidować etap nominacji. Wyboru najlepszego aktora i spektaklu dokonają czytelnicy „Kuriera Szczecińskiego” i widzowie zachodniopomorskich teatrów. Listę propozycji na aktora sezonu kapituła konkursu zawęziła do 20 nazwisk. Dodatkowo, listę teatrów, których spektakle ocenia publiczność, poszerzono o Teatr Nie Ma. Jury Bursztynowego Pierścienia uznało, że zespół tego teatru spełnia wszystkie regulaminowe wymagania: gra przez cały sezon, wystawia kilka premier, ma swoją siedzibę i swoją publiczność.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, głosowanie publiczności odbywa się za pomocą SMS-ów i kuponów zamieszczonych w piątkowych i środowych wydaniach „Kuriera Szczecińskiego”.

Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród odbędzie się 5 grudnia 2016 roku w Operze na Zamku. Tego samego dnia ogłoszono nazwiska laureatów Srebrnej Ostrogi dla najbardziej obiecującego młodego artysty scen naszego regionu oraz Nagrody Jury.
Kapituła Nagrody
Aktorzy

SpektakleLaureaciZobacz takżeŹródła

Inne

  • Materiały ze zbiorów Archiwum Opery na Zamku w Szczecinie
  • Materiały ze zbiorów ZASP w Szczecinie
  • Strona internetowa Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

IES64.png
Autor opracowania: Andrzej Androchowicz