Co (teatr): Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 27: Linia 27:
  
 
== Inne programy „Skrzata” ==
 
== Inne programy „Skrzata” ==
* ''[[Karuzela]]'' - czerwiec 1956
+
* ''[[Karuzela (teatr)|Karuzela]]'' - czerwiec 1956
* ''[[Karuzela II]]'' - lipiec 1956 (zmieniona wersja spektaklu ''Karuzela'', przygotowana z myślą o występach w terenie)
+
* ''[[Karuzela II (teatr)|Karuzela II]]'' - lipiec 1956 (zmieniona wersja spektaklu ''[[Karuzela (teatr)|Karuzela]]'', przygotowana z myślą o występach w terenie)
 
* ''[[Bez tytułu]]'' - listopad 1956
 
* ''[[Bez tytułu]]'' - listopad 1956
 
* ''[[Można i tak (teatr)|Można i tak]]'' - maj 1958
 
* ''[[Można i tak (teatr)|Można i tak]]'' - maj 1958
 
* ''[[Kapelusze (teatr)|Kapelusze]]'' - maj 1959
 
* ''[[Kapelusze (teatr)|Kapelusze]]'' - maj 1959
* ''[[Tu do niczego się nie zmusza]]'' - maj 1960
+
* ''[[Tu do niczego się nie zmusza (teatr)|Tu do niczego się nie zmusza]]'' - maj 1960
* ''[[Historia o pchle]]'' - maj 1962  
+
* ''[[Historia o pchle (teatr)|Historia o pchle]]'' - maj 1962  
 
<br/><br/>
 
<br/><br/>
  

Wersja z 09:08, 18 lip 2015

Wycinek prasowy z 11 marca 1959 roku („Głos Szczeciński” nr 59 s. 12)

STRONA W BUDOWIE

Co...? – czwarty program Akademickiego Teatrzyku Satyrycznego „Skrzat” w Szczecinie. Prapemiera programu odbyła się 7 marca 1959 roku w świetlicy Szczecińskiej Fabryki Sprzętu Gospodarstwa Domowego. Mimo że z przyczyn technicznych zespół nie mógł zaprezentować w pełni swych możliwości, program spotkał się z gorącym przyjęciem całej załogi. Premiera Co...? odbyła się dzień później, 8 marca, o godz. 19.30 w Klubie studenckim „Pimpuś”.

Zdjęcia ze spektakluZ prasy

  • Po długiej przerwie odżył studencki zespół „Skrzat”, którego nowy program ogladać możemy od kilku dni w klubie „PIMPUŚ” („Od Nowa”). W porównaniu z burzliwym i „gniewnym” programem, który pamiętamy jak przez mgłę sprzed 2 chyba lat, nowy program „Skrzata” cechuje jakby pewne ustatkowanie. Cóż, kiedy tej stateczności towarzyszy jakby rezygnacja, brak aspiracji twórczych, by nie powiedzieć wręcz - ambicji. Jest to własciwie montaż rozmaitych, nieźle zresztą wybranych tekstów Gałczyńskiego i Tuwima, upstrzonych tu i ówdzie własnymi króciutkimi wstawkami - z tych ostatnich bodaj najbardziej pomysłowa, to (...) „Na przystanku autobusowym”. W dodatku zarówno reżyserię, jak i wykonawstwo cechuje jakaś nieśmiałość czy wręcz niemrawość. Być może zresztą, że był to nastrój „premierowy”, sporo tremy przykrytej sztuczną nonszalancją. Nowy program „Skrzata” witamy - mimo tych zastrzeżeń - jako sygnał pewnego ożywienia w środowisku naszej młodzieży studenckiej. Czekamy na następne! ((j), Nowy program „Skrzata”, „Kurier Szczeciński” 1959 nr 59)O programie w prasie

  • A.A. (Andrzej Androchowicz), „Co...?”, czyli nowa premiera „Skrzata", „Od Nowa” 1959 nr 13, s. 6Inne programy „Skrzata”ŻródłaIES64.png
Autor opracowania: Andrzej Androchowicz