Dyskusja użytkownika:Maciozw

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Wersja z dnia 15:56, 19 kwi 2013 autorstwa Busol (dyskusja | edycje) (zamienił w treści „ "” na „ „”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Linki

Przejrzałem wieże bismarcka i jest ok :) Pamiętaj też o tym, żeby robić linki - wszak to wiki :) a na linki nadają się:

Wieża Bismarcka w Szczecinie (do 1945 niem. Bismarckturm) - poniemiecka wieża widokowa o wysokości około 25 metrów znajdująca się na Zielonym Wzgórzu (niem. Weinberg) na osiedlu Gocław (niem. Gotzlow). Rozważano cztery lokalizacje pod budowę Wieży: Wyspę Grodzką (niem. Schlächterwiese), Wzgórze Napoleona - kopiec przy ul Unii Lubelskiej (niem. Deutscher Berg) oraz Wały Chrobrego (niem. Hakenterrasse) jednak ostatecznie przyjęto propozycję radnych miasta aby wieżę wybudować na północnych krańcach miasta, na najwyższym punkcie zachodniego brzegu Odry.

W 1908 powołano „Związek Budowy Pomnika Bismarcka” pod przewodnictwem gubernatora von Eisenharta-Rothe. Rozpisany w 1910 roku konkurs na projekt wygrał architekt Wilhelm Kreis. Kamień węgielny pod budowę wieży został położony w 1913 roku (była to setna rocznica Bitwy Narodów). Planowane poświecenie obiektu miało nastąpić w setną rocznice urodzin Otto von Bismarcka czyli 1 kwietnia 1915 roku. W wyniku działań militarnych I wojny światowej terminy nie zostały dotrzymane. Uroczyste otwarcie wieży nastąpiło 10 sierpnia 1921 roku.

Wieża została sprzedana prywatnemu inwestorowi w 2001 roku za ponad 350 000 złotych. Zgodnie z podpisaną umową nowy gospodarz miał urządzić w Wieży lokal gastronomiczny albo przeznaczyć ją na cele rekreacyjno - turystyczne. Niestety do dzisiejszego dnia w Wieży i jej okolicach nie rozpoczęły się żadne prace mające na celu przywrócenie jej dawnego blasku. Brak zainteresowania inwestora doprowadził do rozpoczęcia dyskusji na temat dalszych losów Wieży[1]

Maciozw 04:40, 9 gru 2010 (CET) Linki oczywiście, ale na razie nie chcę rozwijać tematu dopóki nie uzgodnimy infoboxu. Potem poleci już wszystko.

Przypisy

  1. Tutaj dałbym jakieś źródło/link z lokalnej pracy internetowej


Galeria

Maciozw 05:02, 9 gru 2010 (CET)A co z galerią. Masz jakiś pomysł?

Nie rozumiem. Galerię możesz robić w haśle albo linkować do zewnętrznych zob. Rybaki Busol 14:39, 9 gru 2010 (CET)

Wyszukiwanie

Maciozw 05:02, 9 gru 2010 (CET)Czy jest możliwe dodanie na stronie głównej kategorii (takiej jak np. ulice) abecadła gdzie po kliknięciu odpowiedniej litery odpalałaby się lista? Można to zrobić i przez automat stosując nagłówki, ale ja nie mam możliwości edycji kategorii. Przykład

Ale nie rozumiem po co. Jest wyszukiwarka są strony specjalne:  w Specjalna:Strony_specjalne masz szereg mechanizmów które można wykorzystać np. Specjalna:Kategorie lub Specjalna:Wszystkie_strony nie wiem po co ktoś miałby klikać w literki zeby szukać hasła. Czuje, że załozymy stronę „Sugestie” :)Busol 14:43, 9 gru 2010 (CET)

Obiekt infobox

Szablon:Obiekt infobox - cos jeszcze ? Wstaw w wieże zobacz jak to wygląda...