Festiwal Ulica Smaków: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''Koszaliński Festiwal Kulinarny na Ulicy Smaków'''- odbywająca się od 2006 r w Koszalinie impreza kulturalna, polegająca na prezentowaniu prz...”)
 
Linia 1: Linia 1:
'''Koszaliński Festiwal Kulinarny na Ulicy Smaków'''- odbywająca się od [[2006]] r w [[Koszalin|Koszalinie]] impreza kulturalna, polegająca na prezentowaniu przez koszalińskie restauracje dań, połączona z konkursem kulinarnym oraz imprezami towarzyszącymi.
+
'''Koszaliński Festiwal Kulinarny na Ulicy Smaków'''- odbywająca się od [[2006]] r w [[Koszalin|Koszalinie]] impreza kulturalna, polegająca na prezentowaniu przez koszalińskie restauracje dań, połączona z konkursem kulinarnym oraz imprezami towarzyszącymi. Zostaje zaproszony gość specjalny, który prowadzi warsztaty kulinarne dla widzów, oraz degustację przygotowanych potraw. Podczas festiwalu występują także zespoły muzyczne.  
  
 
== Przebieg i prezentacje==
 
== Przebieg i prezentacje==
 +
 +
Od 2006 w Koszalinie odbywa się w [[lipcu]] Festiwal Kulinarny Ulica Smaków, mający na celu aktywizacje środowiska koszalińskich restauratorów i ich promowanie. Imprezę organizuje [[Centrum Kultury 105]] w Koszalinie. Impreza odbywa się na ul. Kaszubskiej, lub przed koszalińskim ratuszem.
 +
 +
Podczas Festiwalu w swoich stoiskach restauracje przygotowują specjały, którymi częstują odwiedzających. Przeprowadzany jest konkurs na najsmaczniejsze i najładniej podane danie, z uwzględnieniem wskazanego przez organizatorów składnika (w [[2012]] był to np miód). Jury konkursowe ocenia jakość wykonania potraw, zapraszani są także goście specjalni, kucharze np. Bożena Dykiel.
 +
 +
W [[2013]] odbędzie się [[7]] edycja Festiwalu Ulica Smaków.

Wersja z 09:58, 16 cze 2013

Koszaliński Festiwal Kulinarny na Ulicy Smaków- odbywająca się od 2006 r w Koszalinie impreza kulturalna, polegająca na prezentowaniu przez koszalińskie restauracje dań, połączona z konkursem kulinarnym oraz imprezami towarzyszącymi. Zostaje zaproszony gość specjalny, który prowadzi warsztaty kulinarne dla widzów, oraz degustację przygotowanych potraw. Podczas festiwalu występują także zespoły muzyczne.

Przebieg i prezentacje

Od 2006 w Koszalinie odbywa się w lipcu Festiwal Kulinarny Ulica Smaków, mający na celu aktywizacje środowiska koszalińskich restauratorów i ich promowanie. Imprezę organizuje Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Impreza odbywa się na ul. Kaszubskiej, lub przed koszalińskim ratuszem.

Podczas Festiwalu w swoich stoiskach restauracje przygotowują specjały, którymi częstują odwiedzających. Przeprowadzany jest konkurs na najsmaczniejsze i najładniej podane danie, z uwzględnieniem wskazanego przez organizatorów składnika (w 2012 był to np miód). Jury konkursowe ocenia jakość wykonania potraw, zapraszani są także goście specjalni, kucharze np. Bożena Dykiel.

W 2013 odbędzie się 7 edycja Festiwalu Ulica Smaków.