Festiwal Ulica Smaków: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 3: Linia 3:
== Przebieg i historia==
== Przebieg i historia==


Od 2006 w Koszalinie odbywa się w [[lipcu]] Festiwal Kulinarny Ulica Smaków, mający na celu aktywizacje środowiska koszalińskich restauratorów i ich promowanie. Imprezę organizuje [[Centrum Kultury 105]] w Koszalinie. Impreza odbywa się najczęściej na ul. Kaszubskiej, lub przed koszalińskim [[ratuszem]], czy [[amfiteatrem]] .
Od 2006 w Koszalinie odbywa się w [[lipcu]] Festiwal Kulinarny Ulica Smaków, mający na celu aktywizacje środowiska koszalińskich restauratorów i ich promowanie. Imprezę organizuje [[Centrum Kultury 105]] w Koszalinie. Impreza odbywa się najczęściej na ul. Kaszubskiej, lub przed koszalińskim [[ratuszem]], czy [[amfiteatrem]] .<ref>[http://www.ck105.koszalin.pl/imprezy/planimprez/_216 http://www.ck105.koszalin.pl]</ref>


Podczas Festiwalu w swoich stoiskach restauracje przygotowują specjały, którymi częstują odwiedzających. Przeprowadzany jest konkurs na najsmaczniejsze i najładniej podane danie, z uwzględnieniem wskazanego przez organizatorów składnika (w [[2012]] był to np miód).<ref>[[http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120708/KOSZALIN/120709647 http://www.gk24.pl]]</ref> Jury konkursowe ocenia jakość wykonania potraw, zapraszani są także goście specjalni, kucharze np. Bożena Dykiel.
Podczas Festiwalu w swoich stoiskach restauracje przygotowują specjały, którymi częstują odwiedzających. Przeprowadzany jest konkurs na najsmaczniejsze i najładniej podane danie, z uwzględnieniem wskazanego przez organizatorów składnika (w [[2012]] był to np miód).<ref>[http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120708/KOSZALIN/120709647 http://www.gk24.pl]</ref> Jury konkursowe ocenia jakość wykonania potraw, zapraszani są także goście specjalni, kucharze np. Bożena Dykiel.


W [[2013]] odbędzie się [[7]] edycja Festiwalu Ulica Smaków.
W [[2013]] odbędzie się [[7]] edycja Festiwalu Ulica Smaków.

Wersja z 11:03, 16 cze 2013

Koszaliński Festiwal Kulinarny na Ulicy Smaków- odbywająca się od 2006 r w Koszalinie impreza kulturalna, polegająca na prezentowaniu przez koszalińskie restauracje dań, połączona z konkursem kulinarnym oraz imprezami towarzyszącymi. Zostaje zaproszony gość specjalny, który prowadzi warsztaty kulinarne dla widzów, oraz degustację przygotowanych potraw. Podczas festiwalu występują także zespoły muzyczne.

Przebieg i historia

Od 2006 w Koszalinie odbywa się w lipcu Festiwal Kulinarny Ulica Smaków, mający na celu aktywizacje środowiska koszalińskich restauratorów i ich promowanie. Imprezę organizuje Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Impreza odbywa się najczęściej na ul. Kaszubskiej, lub przed koszalińskim ratuszem, czy amfiteatrem .[1]

Podczas Festiwalu w swoich stoiskach restauracje przygotowują specjały, którymi częstują odwiedzających. Przeprowadzany jest konkurs na najsmaczniejsze i najładniej podane danie, z uwzględnieniem wskazanego przez organizatorów składnika (w 2012 był to np miód).[2] Jury konkursowe ocenia jakość wykonania potraw, zapraszani są także goście specjalni, kucharze np. Bożena Dykiel.

W 2013 odbędzie się 7 edycja Festiwalu Ulica Smaków.

Przypisy

BibliografiaIES64.png
Autor opracowania: Tomasz Wojciechowski