Haus am Westendsee: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Informacje startowe)
 
(Nie pokazano 6 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Haus am Westendsee''' to nieistniejąca restauracja, w jaką przekształcony został na początku XX w. młyn słodowy przy jeziorku [[Ruysałka]]. Zabudowania kawiarni (budynek, weranda, nadbrzeżne molo) na początku lat 60. zostały rozebrane a pozostałe fundamenty zasypano. W [[2008]] roku największa ze szczecińskich rodzinnych firm gastronomicznych kupiła działkę po dawnej kawiarni i przystąpiła do wznoszenia nowego budynku o podobnym wyglądzie i przeznaczeniu, rozpoczynając od prac ziemnych przy starych fundamentach ''Haus am Westendsee''. Fundamenty odsłonięto, prace zostały jednak przerwane a działkę w styczniu [[2009]] wystawiono na sprzedaż{{fakt}}.  
+
'''Haus am Westendsee''' to nieistniejąca restauracja, w jaką przekształcony został na początku [[XX wiek]]u [[Młyn Słodowy|młyn słodowy]] przy jeziorku [[Jezioro Rusałka|Rusałka]]. Zabudowania kawiarni (budynek, weranda, nadbrzeżne molo) na początku lat 60. zostały rozebrane a pozostałe fundamenty zasypano. W [[2008]] roku największa ze szczecińskich rodzinnych firm gastronomicznych kupiła działkę po dawnej kawiarni i przystąpiła do wznoszenia nowego budynku o podobnym wyglądzie i przeznaczeniu, rozpoczynając od prac ziemnych przy starych fundamentach ''Haus am Westendsee''. Fundamenty odsłonięto, prace zostały jednak przerwane a działkę w styczniu [[2009]] wystawiono na sprzedaż{{fakt}}.  
  [[Kategoria:Restauracje i zajazdy]]
+
== Linki zewnętrzne ==
  [[Kategoria:Nieistniejące miesjca]]
+
* [http://sedina.pl/galeria/thumbnails.php?album=1580 sedina.pl-Portal Miłośników Dawnego Szczecina] Haus am Westendsee, Mühlenstraße 18
 +
   
 +
[[Kategoria:Restauracje i zajazdy]]
 +
[[Kategoria:Nieistniejące miejsca]]

Aktualna wersja na dzień 18:45, 31 sty 2013

Haus am Westendsee to nieistniejąca restauracja, w jaką przekształcony został na początku XX wieku młyn słodowy przy jeziorku Rusałka. Zabudowania kawiarni (budynek, weranda, nadbrzeżne molo) na początku lat 60. zostały rozebrane a pozostałe fundamenty zasypano. W 2008 roku największa ze szczecińskich rodzinnych firm gastronomicznych kupiła działkę po dawnej kawiarni i przystąpiła do wznoszenia nowego budynku o podobnym wyglądzie i przeznaczeniu, rozpoczynając od prac ziemnych przy starych fundamentach Haus am Westendsee. Fundamenty odsłonięto, prace zostały jednak przerwane a działkę w styczniu 2009 wystawiono na sprzedaż[potrzebne źródło] .

Linki zewnętrzne