Haus am Westendsee: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Informacje startowe)
Linia 1: Linia 1:
'''Haus am Westendsee''' to nieistniejąca restauracja, w jaką przekształcony został na początku XX w. młyn słodowy przy jeziorku [[Ruysałka]]. Zabudowania kawiarni (budynek, weranda, nadbrzeżne molo) na początku lat 60. zostały rozebrane a pozostałe fundamenty zasypano. W [[2008]] roku największa ze szczecińskich rodzinnych firm gastronomicznych kupiła działkę po dawnej kawiarni i przystąpiła do wznoszenia nowego budynku o podobnym wyglądzie i przeznaczeniu, rozpoczynając od prac ziemnych przy starych fundamentach ''Haus am Westendsee''. Fundamenty odsłonięto, prace zostały jednak przerwane a działkę w styczniu [[2009]] wystawiono na sprzedaż{{fakt}}.  
+
'''Haus am Westendsee''' to nieistniejąca restauracja, w jaką przekształcony został na początku XX w. młyn słodowy przy jeziorku [[Rusałka]]. Zabudowania kawiarni (budynek, weranda, nadbrzeżne molo) na początku lat 60. zostały rozebrane a pozostałe fundamenty zasypano. W [[2008]] roku największa ze szczecińskich rodzinnych firm gastronomicznych kupiła działkę po dawnej kawiarni i przystąpiła do wznoszenia nowego budynku o podobnym wyglądzie i przeznaczeniu, rozpoczynając od prac ziemnych przy starych fundamentach ''Haus am Westendsee''. Fundamenty odsłonięto, prace zostały jednak przerwane a działkę w styczniu [[2009]] wystawiono na sprzedaż{{fakt}}.  
 
  [[Kategoria:Restauracje i zajazdy]]
 
  [[Kategoria:Restauracje i zajazdy]]
 
  [[Kategoria:Nieistniejące miesjca]]
 
  [[Kategoria:Nieistniejące miesjca]]

Wersja z 21:30, 10 gru 2010

Haus am Westendsee to nieistniejąca restauracja, w jaką przekształcony został na początku XX w. młyn słodowy przy jeziorku Rusałka. Zabudowania kawiarni (budynek, weranda, nadbrzeżne molo) na początku lat 60. zostały rozebrane a pozostałe fundamenty zasypano. W 2008 roku największa ze szczecińskich rodzinnych firm gastronomicznych kupiła działkę po dawnej kawiarni i przystąpiła do wznoszenia nowego budynku o podobnym wyglądzie i przeznaczeniu, rozpoczynając od prac ziemnych przy starych fundamentach Haus am Westendsee. Fundamenty odsłonięto, prace zostały jednak przerwane a działkę w styczniu 2009 wystawiono na sprzedaż[potrzebne źródło] .