Hey: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Hey.JPG|thumb|Zespół Hey]]{{Ambasador}}
+
__NOTOC__[[Plik:Hey.JPG|thumb|Zespół Hey]]{{Ambasador}}
'''Hey''' – polska [[grupa muzyczna]], powstała w [[1992 w muzyce|1992]] w [[Szczecin]]ie. Inicjatorem był [[gitarzysta]] [[Piotr Banach]]. Od początku istnienia wokalistką zespołu jest [[Katarzyna Nosowska]]. Zespół wykonuje różnorodną muzykę w granicach szeroko pojętego [[rock]]a z wpływami [[Muzyka elektroniczna|muzyki elektronicznej]].
+
'''Hey''' – polska grupa muzyczna, powstała w [[1992]] w Szczecinie. Inicjatorem był gitarzysta [[Piotr Banach]]. Od początku istnienia wokalistką zespołu jest [[Katarzyna Nosowska]]. Zespół wykonuje różnorodną muzykę w granicach szeroko pojętego rocka z wpływami muzyki elektronicznej. W pierwszym składzie znaleźli się ponadto: [[Katarzyna Nosowska]], [[Marcin Żabiełowicz]], [[Robert Ligiewicz]] oraz [[Marcin Macuk]]. Ten ostatni szybko został zastąpiony przez [[Jacek Chrzanowski|Jacka Chrzanowskiego]] (ex–[[Kolaboranci]]).
  
 
== Historia ==
 
== Historia ==
Zespół powstał w [[1992]] w [[Szczecin]]ie z inicjatywy gitarzysty [[Piotr Banach|Piotra Banacha]]. W pierwszym składzie znaleźli się ponadto: [[Katarzyna Nosowska]], [[Marcin Żabiełowicz]], [[Robert Ligiewicz]] oraz [[Marcin Macuk]]. Ten ostatni szybko został zastąpiony przez [[Jacek Chrzanowski|Jacka Chrzanowskiego]] (ex–Kolaboranci).
+
Grupa największą popularnością cieszyła się w latach [[1993]][[1995]]. W ich ówczesnej twórczości można doszukiwać się wpływów i brzmień zespołów spod znaku grunge. Ich debiutancka płyta ''Fire'' rozeszła się w ponad 200-tysięcznym nakładzie. Z tego albumu pochodzą przeboje zespołu, jak "Zazdrość", "Teksański", "Dreams" czy "[[Moja i twoja nadzieja]]". Ostatni z tych utworów był hymnem pomocy powodzianom w 1997. Następnym albumem ''Ho!'' zespół Hey ugruntował pozycję na rynku muzycznym. Kolejne sukcesy spowodowały zorganizowanie przy współudziale stacji muzycznej MTV, koncertu w katowickim Spodku, podczas którego zarejestrowano materiał na następny album – ''Live!''
  
Grupa największą popularnością cieszyła się w latach [[1993]]–[[1995]]. W ich ówczesnej twórczości można doszukiwać się wpływów i brzmień zespołów spod znaku [[grunge]]. Ich debiutancka płyta ''[[Fire (album Hey)|Fire]]'' rozeszła się w ponad 200-tysięcznym nakładzie. Z tego albumu pochodzą przeboje zespołu, jak "Zazdrość", "Teksański", "Dreams" czy "[[Moja i twoja nadzieja]]". Ostatni z tych utworów był hymnem pomocy [[Powódź tysiąclecia|powodzianom w 1997]]. Następnym albumem [[Ho!]] zespół Hey ugruntował pozycję na rynku muzycznym stając się niekwestionowaną ikoną polskiego rocka. Kolejne sukcesy spowodowały zorganizowanie przy współudziale stacji muzycznej [[MTV]], koncertu w katowickim Spodku, podczas którego zarejestrowano materiał na następny album – ''[[Live! (album Hey)|Live!]]''
+
Po krótkiej przerwie, Hey wydaje mini album ''Heledore'', który promowany był przez utwór "Heledore babe". [[Katarzyna Nosowska]] zaszokowała fanów zmianą fryzury na krótką oraz zmianę ubioru, niektórzy twierdzili, że zespół zmienił stylistykę. Kolejny album, ''?'', promowany był singlami "Anioł", "List", "Prawda", które stały się od razu przebojami. Po zakończeniu współpracy z menadżer Katarzyną Kanclerz zespół Hey stał się mniej atrakcyjny dla wytwórni muzycznej, w której do tej pory nagrywał, co spowodowało, że promocja następnego krążka ''Karma'' ("Że"), była znikoma, a utwory zespołu nie były już tak chętnie prezentowane przez stacje radiowe. Płyta jednak uzyskała status złotej. Ostatni album ''Hey'' nagrany dla wytwórni Izabelin/Universal był spłatą za wcześniejsze wydatki na zespół podczas największej świetności. W wyniku tej sytuacji jak i zmęczeniem ciągłymi trasami od kilku lat z zespołu odszedł Piotr Banach. Płyta jednak została dobrze przyjęta przez fanów, ze względu na powrót do cięższego grania.
  
Po krótkiej przerwie, Hey wydaje mini album ''[[Heledore]]'', który promowany był przez utwór "Heledore babe". [[Katarzyna Nosowska]] zaszokowała fanów zmianą fryzury na krótką oraz zmianę ubioru, niektórzy twierdzili, że zespół zmienił stylistykę. Kolejny album, [[? (album)|?]], promowany był singlami "Anioł", "List", "Prawda", które stały się od razu przebojami. Po zakończeniu współpracy z menadżer [[Katarzyna Kanclerz|Katarzyną Kanclerz]] zespół Hey stał się mniej atrakcyjny dla wytwórni muzycznej, w której do tej pory nagrywał, co spowodowało, że promocja następnego krążka ''[[Karma (album Hey)|Karma]]'' ("Że"), była znikoma, a utwory zespołu nie były już tak chętnie prezentowane przez stacje radiowe. Płyta jednak uzyskała status złotej. Ostatni album ''[[Hey (album)|Hey]]'' nagrany dla wytwórni Izabelin/Universal był spłatą za wcześniejsze wydatki na zespół podczas największej świetności. W wyniku tej sytuacji jak i zmęczeniem ciągłymi trasami od kilku lat z zespołu odszedł Piotr Banach. Płyta jednak została dobrze przyjęta przez fanów, ze względu na powrót do cięższego grania.
+
Po zawirowaniach związanych ze znalezieniem nowej wytwórni muzycznej do zespołu doszedł Paweł Krawczyk (ex-Houk), który wcześniej współpracował w solowym projekcie Kasi Nosowskiej ''puk.puk''. Wydanie płyty ''Sic!'' stało się momentem zwrotnym w karierze zespołu. Hey zaskoczył wszystkich zmianą stylistyki muzycznej na bardziej subtelną, użyciem większej ilości instrumentów szczególnie klawiszowych. Nowe kompozycje spodobały się zarówno krytykom, jak i fanom. 10-lecie istnienia zespołu uświetniło wydanie drugiego w karierze zespołu  albumu live o tytule ''Koncertowy''. Na kolejnym studyjnym krążku ''Music Music'' zespół Hey po raz kolejny zmienia stylistykę. Utwory są  utrzymane bardziej w stylistyce solowych projektów Nosowskiej niż samego zespołu. Utwór "Muka" z ostrym gitarowym riffem stał się przebojem, jak i następny singiel "mru-mru". Wszystkie utwory zaczynały się na literę "M". W rok po wydaniu tego albumu zespół zagrał na Przystanku Woodstock, podczas którego został zarejestrowany koncert na DVD, promowany singlem "Moogie", płyta uzyskała status złotej.
  
Po zawirowaniach związanych ze znalezieniem nowej wytwórni muzycznej do zespołu doszedł Paweł Krawczyk (ex-[[Houk]]), który wcześniej współpracował w solowym projekcie Kasi Nosowskiej ''[[puk.puk]]''. Wydanie płyty ''[[Sic! (album)|Sic!]]'' stało się momentem zwrotnym w karierze zespołu. Hey zaskoczył wszystkich zmianą stylistyki muzycznej na bardziej subtelną, użyciem większej ilości instrumentów szczególnie klawiszowych. Nowe kompozycje spodobały się zarówno krytykom, jak i fanom. 10-lecie istnienia zespołu uświetniło wydanie drugiego w karierze zespołu  albumu live o tytule ''[[Koncertowy]]''. Na kolejnym studyjnym krążku ''[[Music Music]]'' zespół Hey po raz kolejny zmienia stylistykę. Utwory są  utrzymane bardziej w stylistyce solowych projektów Nosowskiej niż samego zespołu. Utwór "Muka" z ostrym gitarowym riffem stał się przebojem, jak i następny singiel "mru-mru". Wszystkie utwory zaczynały się na literę "M". W rok po wydaniu tego albumu zespół zagrał na [[Przystanek Woodstock|Przystanku Woodstock]], podczas którego został zarejestrowany [[Przystanek Woodstock (DVD)|koncert na DVD]], promowany singlem "Moogie", płyta uzyskała status złotej.
+
''Echosystem'' – kolejny w dorobku zespołu krążek podbił listy przebojów utworem "Mimo wszystko". Płyta uzyskała status platynowej. Z płyty pochodzą też inne znane piosenki jak "A ty?", "Byłabym", "To tu".
  
''[[Echosystem]]'' – kolejny w dorobku zespołu krążek podbił listy przebojów utworem "Mimo wszystko". Płyta uzyskała status platynowej. Z płyty pochodzą też inne znane piosenki jak "A ty?", "Byłabym", "To tu".
+
Zespół Hey stał się drugim wykonawcą w Polsce po Kayah, który nagrał dla telewizji muzycznej MTV koncert Unplugged. Koncert został wydany zarówno na CD, jak i na DVD. Płyta stała się ogromnym sukcesem w historii zespołu. Aranżacje Marcina Macuka zmieniły znane do tej pory utwory, wykorzystując stylistykę bluesową, country, folk. Płyta sprzedała się w nakładzie ponad 100 tysięcy zestawów<ref>[http://muzyka.onet.pl/10172,1478408,wywiady.html?drukuj=1 Piractwo czy pazerność] (data dostępu 2011-08-20)</ref>, a promowały ją piosenki "sic!" oraz "Angelene" – cover PJ Harvey z gościnnym udziałem Agnieszki Chylińskiej.
  
Zespół Hey stał się drugim wykonawcą w Polsce po [[Kayah]], który nagrał dla telewizji muzycznej [[MTV]] [[koncert]] [[MTV Unplugged|Unplugged]]. Koncert został wydany zarówno na [[płyta kompaktowa|CD]], jak i na [[DVD]]. Płyta stała się ogromnym sukcesem w historii zespołu. Aranżacje Marcina Macuka zmieniły znane do tej pory utwory, wykorzystując stylistykę bluesową, country, folk. Płyta sprzedała się w nakładzie ponad 100 tysięcy zestawów<ref>{{cytuj stronę|url=http://muzyka.onet.pl/10172,1478408,wywiady.html?drukuj=1|tytuł=Piractwo czy pazerność?|opublikowany=muzyka.onet.pl|język=pl|data dostępu=2011-08-20}}</ref>, a promowały ją piosenki "[sic!]" oraz "Angelene" – [[cover]] [[PJ Harvey]] z gościnnym udziałem [[Agnieszka Chylińska|Agnieszki Chylińskiej]].
+
Nowa płyta zespołu "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!" ukazała się [[23 października]] [[2009]] roku<ref>[http://musicpress.pl/Hey-ujawnil-tytuly-piosenek,news,1294 Hey ujawnił tytuły piosenek!] (data dostępu2009-09-16)</ref>. Za realizację i produkcję odpowiada Marcin Bors, który wcześniej współpracował z Katarzyną Nosowską przy realizacji jej solowych albumów – UniSexBlues oraz ''Osiecka''. Jest to, jak dotąd, najlżejszy i najbardziej alternatywny album zespołu mocno nawiązujący do solowych projektów Nosowskiej. Podczas trasy koncertowej "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!" w składzie dodatkowo pojawił się Krzysztof Zalewski (klawisze, chórki). Album osiagnął status podwójnie platynowej płyty i nakład ponad 60 tysięcy zestawów<ref>Brutalna rzeczywistość sceny muzycznej - Trendy – Art of Living (2011-03-30)</ref>.
 
 
Nowa płyta zespołu "[[Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!]]" ukazała się 23 października 2009 roku<ref>{{cytuj stronę|url=http://musicpress.pl/Hey-ujawnil-tytuly-piosenek,news,1294|tytuł=Hey ujawnił tytuły piosenek!|opublikowany=musicpress.pl|język=pl|data dostępu=2009-09-16}}</ref>. Za realizację i produkcję odpowiada Marcin Bors, który wcześniej współpracował z Katarzyną Nosowską przy realizacji jej solowych albumów – [[UniSexBlues]] oraz [[Osiecka (album)|Osiecka]]. Jest to, jak dotąd, najlżejszy i najbardziej alternatywny album zespołu mocno nawiązujący do solowych projektów Nosowskiej. Podczas trasy koncertowej "[[Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!]]" w składzie dodatkowo pojawił się Krzysztof Zalewski (klawisze, chórki). Album osiagnął status podwójnie platynowej płyty i nakład ponad 60 tysięcy zestawów<ref>{{Cytuj pismo |nazwisko = Kasa|imię = Paweł|tytuł = Brutalna rzeczywistość sceny muzycznej|czasopismo = Trendy – Art of Living|wolumin = |wydanie = 2/2011|strony = 32-36|data = 2011-03-30|wydawca = |miejsce = Warszawa|issn = |doi =}}</ref>.
 
 
 
W 2010 roku ukazał się dwupłytowy album [[RE-MURPED!]] zawierający 18 [[remiks]]ów z płyty ''[[Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!]]'' wykonanych m.in. przez [[Andrzej Smolik|Andrzeja Smolika]] oraz grupy [[Loco Star]], [[Plastic]] i [[Mosqitoo]]. W tym samym roku na rynek trafiły zremasterowane reedycje nieobecnych od wielu lat w sprzedaży wszystkich płyt zespołu, wydanych przez koncern Universal.
 
  
 +
W [[2010]] roku ukazał się dwupłytowy album ''RE-MURPED!'' zawierający 18 remiksów z płyty ''Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!'' wykonanych m.in. przez Andrzeja Smolika oraz grupy Loco Star, Plastic i Mosqitoo. W tym samym roku na rynek trafiły zremasterowane reedycje nieobecnych od wielu lat w sprzedaży wszystkich płyt zespołu, wydanych przez koncern Universal.
 
== Dyskografia ==
 
== Dyskografia ==
 
=== Albumy studyjne ===
 
=== Albumy studyjne ===

Wersja z 10:16, 3 gru 2012

Zespół Hey
Ambasador niebieski.png

Hey – polska grupa muzyczna, powstała w 1992 w Szczecinie. Inicjatorem był gitarzysta Piotr Banach. Od początku istnienia wokalistką zespołu jest Katarzyna Nosowska. Zespół wykonuje różnorodną muzykę w granicach szeroko pojętego rocka z wpływami muzyki elektronicznej. W pierwszym składzie znaleźli się ponadto: Katarzyna Nosowska, Marcin Żabiełowicz, Robert Ligiewicz oraz Marcin Macuk. Ten ostatni szybko został zastąpiony przez Jacka Chrzanowskiego (ex–Kolaboranci).

Historia

Grupa największą popularnością cieszyła się w latach 19931995. W ich ówczesnej twórczości można doszukiwać się wpływów i brzmień zespołów spod znaku grunge. Ich debiutancka płyta Fire rozeszła się w ponad 200-tysięcznym nakładzie. Z tego albumu pochodzą przeboje zespołu, jak "Zazdrość", "Teksański", "Dreams" czy "Moja i twoja nadzieja". Ostatni z tych utworów był hymnem pomocy powodzianom w 1997. Następnym albumem Ho! zespół Hey ugruntował pozycję na rynku muzycznym. Kolejne sukcesy spowodowały zorganizowanie przy współudziale stacji muzycznej MTV, koncertu w katowickim Spodku, podczas którego zarejestrowano materiał na następny album – Live!

Po krótkiej przerwie, Hey wydaje mini album Heledore, który promowany był przez utwór "Heledore babe". Katarzyna Nosowska zaszokowała fanów zmianą fryzury na krótką oraz zmianę ubioru, niektórzy twierdzili, że zespół zmienił stylistykę. Kolejny album, ?, promowany był singlami "Anioł", "List", "Prawda", które stały się od razu przebojami. Po zakończeniu współpracy z menadżer Katarzyną Kanclerz zespół Hey stał się mniej atrakcyjny dla wytwórni muzycznej, w której do tej pory nagrywał, co spowodowało, że promocja następnego krążka Karma ("Że"), była znikoma, a utwory zespołu nie były już tak chętnie prezentowane przez stacje radiowe. Płyta jednak uzyskała status złotej. Ostatni album Hey nagrany dla wytwórni Izabelin/Universal był spłatą za wcześniejsze wydatki na zespół podczas największej świetności. W wyniku tej sytuacji jak i zmęczeniem ciągłymi trasami od kilku lat z zespołu odszedł Piotr Banach. Płyta jednak została dobrze przyjęta przez fanów, ze względu na powrót do cięższego grania.

Po zawirowaniach związanych ze znalezieniem nowej wytwórni muzycznej do zespołu doszedł Paweł Krawczyk (ex-Houk), który wcześniej współpracował w solowym projekcie Kasi Nosowskiej puk.puk. Wydanie płyty Sic! stało się momentem zwrotnym w karierze zespołu. Hey zaskoczył wszystkich zmianą stylistyki muzycznej na bardziej subtelną, użyciem większej ilości instrumentów szczególnie klawiszowych. Nowe kompozycje spodobały się zarówno krytykom, jak i fanom. 10-lecie istnienia zespołu uświetniło wydanie drugiego w karierze zespołu albumu live o tytule Koncertowy. Na kolejnym studyjnym krążku Music Music zespół Hey po raz kolejny zmienia stylistykę. Utwory są utrzymane bardziej w stylistyce solowych projektów Nosowskiej niż samego zespołu. Utwór "Muka" z ostrym gitarowym riffem stał się przebojem, jak i następny singiel "mru-mru". Wszystkie utwory zaczynały się na literę "M". W rok po wydaniu tego albumu zespół zagrał na Przystanku Woodstock, podczas którego został zarejestrowany koncert na DVD, promowany singlem "Moogie", płyta uzyskała status złotej.

Echosystem – kolejny w dorobku zespołu krążek podbił listy przebojów utworem "Mimo wszystko". Płyta uzyskała status platynowej. Z płyty pochodzą też inne znane piosenki jak "A ty?", "Byłabym", "To tu".

Zespół Hey stał się drugim wykonawcą w Polsce po Kayah, który nagrał dla telewizji muzycznej MTV koncert Unplugged. Koncert został wydany zarówno na CD, jak i na DVD. Płyta stała się ogromnym sukcesem w historii zespołu. Aranżacje Marcina Macuka zmieniły znane do tej pory utwory, wykorzystując stylistykę bluesową, country, folk. Płyta sprzedała się w nakładzie ponad 100 tysięcy zestawów[1], a promowały ją piosenki "sic!" oraz "Angelene" – cover PJ Harvey z gościnnym udziałem Agnieszki Chylińskiej.

Nowa płyta zespołu "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!" ukazała się 23 października 2009 roku[2]. Za realizację i produkcję odpowiada Marcin Bors, który wcześniej współpracował z Katarzyną Nosowską przy realizacji jej solowych albumów – UniSexBlues oraz Osiecka. Jest to, jak dotąd, najlżejszy i najbardziej alternatywny album zespołu mocno nawiązujący do solowych projektów Nosowskiej. Podczas trasy koncertowej "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!" w składzie dodatkowo pojawił się Krzysztof Zalewski (klawisze, chórki). Album osiagnął status podwójnie platynowej płyty i nakład ponad 60 tysięcy zestawów[3].

W 2010 roku ukazał się dwupłytowy album RE-MURPED! zawierający 18 remiksów z płyty Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy! wykonanych m.in. przez Andrzeja Smolika oraz grupy Loco Star, Plastic i Mosqitoo. W tym samym roku na rynek trafiły zremasterowane reedycje nieobecnych od wielu lat w sprzedaży wszystkich płyt zespołu, wydanych przez koncern Universal.

Dyskografia

Albumy studyjne

Rok Tytuł Pozycja na liście Certyfikat ZPAV
POL
1993 Fire
 • Data: 8 lutego 1993
 • Wydawca: Izabelin Studio
48[4]
1994 Ho!
 • Data: 22 kwietnia 1994
 • Wydawca: Izabelin Studio
 • 3×platynowa płyta[5]
1995 Heledore (EP)
 • Data: 1995
 • Wydawca: Izabelin Studio
?
 • Data: 9 października 1995
 • Wydawca: Izabelin Studio
 • platynowa płyta[5]
1997 Karma
 • Data: 5 maja 1997
 • Wydawca: PolyGram Polska
1999 Hey
 • Data: 4 maja 1999
 • Wydawca: Universal Music Polska
2001 [sic!]
 • Data: 22 października 2001[7]
 • Wydawca: Warner Music Poland
4[8]
2003 Music Music
 • Data: 17 listopada 2003[9]
 • Wydawca: Warner Music Poland
1[10]
2005 Echosystem
 • Data: 21 listopada 2005[11]
 • Wydawca: Sony BMG
2[12]
 • platynowa płyta[5]
2009 Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!
 • Data: 26 października 2009[13]
 • Wydawca: QL Music
1[14]
 • 2×platynowa płyta[5]
2012 Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan
 • Data: 6 listopada 2012[15]
 • Wydawca: Supersam Music
3[16]
 • złota płyta[6]
"—" pozycja nie była notowana.

Albumy koncertowe

Rok Tytuł Pozycja na liście Certyfikat ZPAV
POL
1994 Live!
 • Data: 6 grudnia 1994
 • Wydawca: Izabelin Studio
 • platynowa płyta[5]
2003 Koncertowy
 • Data: 17 marca 2003[17]
 • Wydawca: Warner Music Poland
24[18]
2004 Przystanek Woodstock
 • Data: 20 listopada 2004[19]
 • Wydawca: Złoty Melon
 • złota płyta[6]
2007 MTV Unplugged
 • Data: 19 listopada 2007[20]
 • Wydawca: QL Music
1[21]
 • 3×platynowa płyta[5]
2010 Hey – Najmniejszy Koncert Świata
 • Data: 3 grudnia 2010[22]
 • Wydawca: Agora
"—" pozycja nie była notowana.

Inne

Rok Tytuł Pozycja na liście
POL
1993 Hey – Live '93
 • Data: 1993
 • Wydawca: Izabelin Studio
1994 Hey – Live '94
 • Data: 1994
 • Wydawca: Izabelin Studio
1996 ? [english version]
 • Data: 1996
 • Wydawca: Izabelin Studio
1997 Cegiełka na rzecz ofiar powodzi – Moja i twoja nadzieja
 • Data: 1997
 • Wydawca: PolyGram Polska
2010 RE-MURPED!
 • Data: 1 czerwca 2010[23]
 • Wydawca: QL Music
11[24]
"—" pozycja nie była notowana.

Single

Rok Tytuł Pozycja na liście
LP3
[25][26][27][28]
SLiP
[29]
1993 Moja i Twoja nadzieja (& Edyta Bartosiewicz) 1
Dreams 1
Teksański 1
1994 Eksperyment 4
Misie 1
Is It Strange 1
Ja sowa 1
Ho 2 1
1995 Redemption Song 4
Heledore Babe 3 2
Anioł 1 1
List 1 1
Wczesna jesień 4 1
1996 Prawda 13 4
1997 Że 7 2
Dosyć poważnie 14 1
Moja i Twoja nadzieja '97 1
1999 4 pory 1 1
Czas spełnienia 11 2
Mamjakty 26 4
2001 Cisza, ja i czas 1 4
2002 Sic! 2 1
Romans Petitem 34 16
Cudzoziemka w raju kobiet 1 1
2003 Klus Mitroh 15 7
Muka! 1 1
2004 Mru-mru 1 4
Moogie 27 16
2005 Mimo wszystko 1 1
2006 A Ty? 6 1
Byłabym 1 3
2008 Angelene (oraz Agnieszka Chylińska) 9 1
W imieniu dam 13 1
2009 Kto tam? Kto jest w środku? 1 1
2010 Umieraj stąd 2 1
Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy! 17 1
Faza delta 1 5
2012 Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan
"—" pozycja nie była notowana.

Nagrody i wyróżnienia

Rok Kategoria Nagroda Uwagi
1994 Najlepsza grupa Fryderyk Nagroda[30]
Najlepszy album rock/pop (Ho) Nominacja[30]
Wydarzenie roku (Trasa Hey) Nominacja[30]
Koncert roku (spodek) Nominacja[30]
Najlepsza wokalistka (Katarzyna Nosowska) Nominacja[30]
Najlepszy kompozytor (Piotr Banach) Nominacja[30]
1995 Zespół roku Nominacja[31]
Album roku - rock (?) Nominacja[31]
Autor roku (Katarzyna Nosowska) Nominacja[31]
1999 Album Roku - Rock (Hey) Nominacja[32]
Wokalistka roku (Katarzyna Nosowska) Nominacja[32]
2001 Album Roku - Rock ([sic!]) Nagroda[33]
Grupa roku Nominacja[33]
Piosenka roku ("Cisza, ja i czas") Nominacja[33]
Autor roku (Katarzyna Nosowska) Nominacja[33]
Wokalistka roku (Katarzyna Nosowska) Nominacja[33]
2003 Album Roku ROCK (Music Music) Nagroda[34]
Album Roku ROCK (Koncertowy) Nominacja[34]
Grupa roku Nominacja[34]
Produkcja Muzyczna Roku ("Muka!") Nominacja[34]
Wokalistka Roku (Katarzyna Nosowska) Nominacja[34]
Autor Roku (Katarzyna Nosowska) Nominacja[34]
2005 Wydawnictwo Specjalne - Najlepsza Oprawa Graficzna (Echosystem) Nagroda[35]
Album Roku ROCK / METAL (Echosystem) Nagroda[35]
Grupa roku Nagroda[35]
Wokalistka roku (Katarzyna Nosowska) Nagroda[35]
Videoklip Roku roku ("Mimo wszystko") Nominacja[35]
Piosenka roku ("Mimo wszystko") Nominacja[35]
2008 Najlepszy Rockowy Album Roku (MTV Unplugged) Eska Music Awards Nagroda[36]
Produkcja Muzyczna Roku (MTV Unplugged) Fryderyk Nagroda[37]
Wydawnictwo Specjalne – Najlepsza Oprawa Graficzna (MTV Unplugged) Nagroda[37]
Album Roku ROCK / METAL (MTV Unplugged) Nagroda[37]
Grupa Roku Nominacja[37]
Piosenka Roku ("Sic!") Nominacja[37]
2010 Najlepszy Polski Wykonawca MTV Europe Music Awards Nominacja[38]
Produkcja Muzyczna Roku (Miłość!Uwaga!Ratunku!Pomocy!) Fryderyk Nagroda[39]
Produkcja Muzyczna Roku ("Kto tam? Kto jest w środku?") Nominacja[39]
Wydawnictwo Specjalne – Najlepsza Oprawa Graficzna (Miłość!Uwaga!Ratunku!Pomocy!) Nagroda[39]
Kompozytor Roku (Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk) Nominacja[39]
Autor Roku (Katarzyna Nosowska) Nagroda[39]
Album Roku – Rock (Miłość!Uwaga!Ratunku!Pomocy!) Nagroda[39]
Grupa Roku Nagroda[39]
Wokalistka Roku (Katarzyna Nosowska) Nominacja[39]
Wideoklip Roku ("Kto tam? Kto jest w środku?") Nominacja[39]
Piosenka Roku ("Kto tam? Kto jest w środku?") Nagroda[39]

Przypisy

 1. Piractwo czy pazerność (data dostępu 2011-08-20)
 2. Hey ujawnił tytuły piosenek! (data dostępu2009-09-16)
 3. Brutalna rzeczywistość sceny muzycznej - Trendy – Art of Living (2011-03-30)
 4. OLiS - sprzedaż w okresie 09.07.2012 - 15.07.2012. olis.onyx.pl. [dostęp 2012-07-20].
 5. 5,0 5,1 5,2 5,3 5,4 5,5 5,6 ZPAV: platynowe płyty. www.zpav.pl. [dostęp 2011-08-20].
 6. 6,0 6,1 6,2 ZPAV: złote płyty. www.zpav.pl. [dostęp 2011-08-20].
 7. Hey – "[sic!"]. muzyka.onet.pl. [dostęp 2011-08-20].
 8. OLiS – sprzedaż w okresie 29.10.2001 – 04.11.2001. olis.onyx.pl. [dostęp 2011-08-20].
 9. Hey – "Music Music". muzyka.onet.pl. [dostęp 2011-08-20].
 10. OLiS – sprzedaż w okresie 19.01.2004 – 25.01.2004. olis.onyx.pl. [dostęp 2011-08-20].
 11. Hey – "Echosystem". muzyka.onet.pl. [dostęp 2011-08-20].
 12. OLiS – sprzedaż w okresie 24.07.2006 – 30.07.2006. olis.onyx.pl. [dostęp 2011-08-20].
 13. Hey – "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!". [dostęp 2011-08-20].
 14. OLiS – sprzedaż w okresie 09.08.2010 – 15.08.2010. olis.onyx.pl. [dostęp 2011-08-20].
 15. Hey "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan", czyli szczegóły nowej płyty Hey. www.hey.pl. [dostęp 2012-11-01].
 16. OLiS - sprzedaż w okresie 05.11.2012 - 11.11.2012. olis.onyx.pl. [dostęp 2012-11-16].
 17. Hey – "Koncertowy". muzyka.wp.pl. [dostęp 2011-08-20].
 18. OLiS – sprzedaż w okresie 07.04.2003 – 13.04.2003. olis.onyx.pl. [dostęp 2011-08-20].
 19. Hey – "Przystanek Woodstock 2004". muzyka.onet.pl. [dostęp 2011-08-20].
 20. Hey – "MTV Unplugged (CD+DVD)". muzyka.onet.pl. [dostęp 2011-08-28].
 21. OLiS – sprzedaż w okresie 14.07.2008 – 20.07.2008. olis.onyx.pl. [dostęp 2011-08-20].
 22. 2010-12-03, Niezależna kolekcja. www.dodatkidogazet.pl. [dostęp 2011-08-20].
 23. Hey – "Re-Murped". muzyka.onet.pl. [dostęp 2011-08-20].
 24. OLiS – sprzedaż w okresie 28.06.2010 – 04.07.2010. olis.onyx.pl. [dostęp 2011-08-20].
 25. Archiwum Listy Przebojów Radiowej Trójki: Hey. lp3.pl. [dostęp 2011-08-20].
 26. Archiwum Listy Przebojów Radiowej Trójki: Hey & Edyta Bartosiewicz. lp3.pl. [dostęp 2011-08-20].
 27. Archiwum Listy Przebojów Radiowej Trójki: Hey & Agnieszka Chylińska. lp3.pl. [dostęp 2011-08-20].
 28. Archiwum Listy Przebojów Radiowej Trójki: Hey & Goście. lp3.pl. [dostęp 2011-08-20].
 29. Archiwum Szczecińskiej Listy Przebojów. www.radio.szczecin.pl. [dostęp 2011-08-20].
 30. 30,0 30,1 30,2 30,3 30,4 30,5 Fryderyki 1994: nominowani i laureaci. www.zpav.pl. [dostęp 2012-04-20].
 31. 31,0 31,1 31,2 Fryderyki 1995: nominowani i laureaci. www.zpav.pl. [dostęp 2012-04-20].
 32. 32,0 32,1 Fryderyki 1999: nominowani i laureaci. www.zpav.pl. [dostęp 2012-04-20].
 33. 33,0 33,1 33,2 33,3 33,4 Fryderyki 2001: nominowani i laureaci. www.zpav.pl. [dostęp 2012-04-20].
 34. 34,0 34,1 34,2 34,3 34,4 34,5 Fryderyki 2003: nominowani i laureaci. www.zpav.pl. [dostęp 2012-04-20].
 35. 35,0 35,1 35,2 35,3 35,4 35,5 Fryderyki 2005: nominowani i laureaci. www.zpav.pl. [dostęp 2012-04-20].
 36. Łukasz Szewczyk: Eska Music Awards 2008 rozdane – Feel hitem roku. media2.pl. [dostęp 2011-08-23].
 37. 37,0 37,1 37,2 37,3 37,4 Fryderyki 2008: nominowani i alureaci. www.zpav.pl. [dostęp 2011-08-23].
 38. MTV Europe Music Awards 2010: Znamy nominowanych!. www.mtv.pl. [dostęp 2010-09-20].
 39. 39,0 39,1 39,2 39,3 39,4 39,5 39,6 39,7 39,8 39,9 Fryderyki 2010: nominowani i laureaci. www.zpav.pl. [dostęp 2011-08-23].


Linki zewnętrzne