Janusz Piszczatowski: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 4: Linia 4:
  
 
== Życiorys ==
 
== Życiorys ==
'''Janusz Piszczatowski''' urodził się w 1949 roku. Fotografuje od przeszło 40 lat. Zajmował się m.in. fotografią teatralną i studyjną. Przez wiele lat prowadził w Szczecinie studio fotografii reklamowej.
+
'''Janusz Piszczatowski''' urodził się w 1949 roku w Gorzowie. Fotografuje od końca lat sześćdziesiątych. Głównym tematem jego prac są pejzaże. Ponadto jest autorem licznych portretów. W latach 70. zajmował się m.in. fotografią teatralną. Kilka sesji poświęcił aktorom [[Teatr Współczesny|Teatru Współczesnego]]. Uwiecznił liczne spektakle teatralne, m.in. ''[[Macbett (teatr)|Macbetta]]'', ''[[Ludzie energiczni (teatr)|Ludzi energicznych]]'', ''[[Dożywocie (teatr)|Dożywocie]].
 +
 
 +
Od 1990 roku prowadzi w [[Szczecin|Szczecinie]] studio fotografii reklamowej i użytkowej. Fotografuje m.in. żywność. W tej dziedzinie współpracuje ze stylistką Romą Iłłakowicz. Ze stylistkami Dorotą Dombrowską i Ewą Linke fotografuje modę i modelki. Jest autorem licznych krajowych i zagranicznych wystaw indywidualnych. Bierze także udział w wystawach zbiorowych. Pisze także do polskich i zagranicznych czasopism fotograficznych, m.in. do „Fotografii”, „Kwartalnika Fotografia”, „150 lat fotografii polskiej”, „Camera”, „Pentax Family, „European Photography”, „Fous de Vous”, „Nocturne”, „Le Temps Pluriel”, „La Gazette de Francais”.
  
 
Obecnie jest wykładowcą w Katedrze Fotografii i Filmu Eksperymentalnego Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w [[Szczecin|Szczecinie]].
 
Obecnie jest wykładowcą w Katedrze Fotografii i Filmu Eksperymentalnego Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w [[Szczecin|Szczecinie]].
  
Jest członkiem szczecińskiego oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików.
+
Od 1973 roku jest członkiem szczecińskiego oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików (nr leg. 142).
 +
 
 +
== Wystawy indywidualne (wybór) =

Wersja z 14:07, 25 cze 2015

Janusz Piszczatowski (ur. 1949) – artysta fotografik, wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie

STRONA W BUDOWIE

Życiorys

Janusz Piszczatowski urodził się w 1949 roku w Gorzowie. Fotografuje od końca lat sześćdziesiątych. Głównym tematem jego prac są pejzaże. Ponadto jest autorem licznych portretów. W latach 70. zajmował się m.in. fotografią teatralną. Kilka sesji poświęcił aktorom Teatru Współczesnego. Uwiecznił liczne spektakle teatralne, m.in. Macbetta, Ludzi energicznych, Dożywocie.

Od 1990 roku prowadzi w Szczecinie studio fotografii reklamowej i użytkowej. Fotografuje m.in. żywność. W tej dziedzinie współpracuje ze stylistką Romą Iłłakowicz. Ze stylistkami Dorotą Dombrowską i Ewą Linke fotografuje modę i modelki. Jest autorem licznych krajowych i zagranicznych wystaw indywidualnych. Bierze także udział w wystawach zbiorowych. Pisze także do polskich i zagranicznych czasopism fotograficznych, m.in. do „Fotografii”, „Kwartalnika Fotografia”, „150 lat fotografii polskiej”, „Camera”, „Pentax Family, „European Photography”, „Fous de Vous”, „Nocturne”, „Le Temps Pluriel”, „La Gazette de Francais”.

Obecnie jest wykładowcą w Katedrze Fotografii i Filmu Eksperymentalnego Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie.

Od 1973 roku jest członkiem szczecińskiego oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików (nr leg. 142).

= Wystawy indywidualne (wybór)