Perła Europy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 
(Nie pokazano 3 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
'''Perła Europy''' – saga szczecińska autorstwa [[Bartosz Ulka|Bartosza Ulki]]. Ukazuje dzieje trzech rodzin na tle wydarzeń historycznych, przeplatających się z fikcyjną fabułą powieści. Autor obrazuje czytelnikom Szczecin jako tło historyczne, przemycając w ten sposób historię miasta, miejsc i ludzi, którzy faktycznie w nim żyli. Na kartach powieści ukazuje się wiele znanych szczecińskich postaci historycznych, takich jak: teolog ewangelicki [[Dietrich Bonhoeffer]], prałat [[Carl Lampert]], gauleiter [[Franz Schwede-Coburg]], prezydent [[Piotr Zaremba]], fotograf [[Max Dreblow]] i wielu innych.
+
[[Plik:Ulka_Bartosz10a.jpg|250 px|thumb|right|[[Bartosz Ulka]] podczas promocji książki]]
Pierwszy tom sagi ''Perła Europy'', którego akcja toczy się w okresie międzywojennym, ukazał się na rynku nakładem łódzkiego Domu Wydawniczego „Księży Młyn” w 2009 roku. W rok później autor oddał w ręce czytelników kolejny tom ''Perła Europy. Upadek'', dziejący się na przestrzeni II wojny światowej. Ostatni tom, ''Perła Europy. Dziedzictwo'', będący kontynuacją losów bohaterów i ich potomków w latach  powojennych, został wydany w 2012 roku.
+
'''STRONA W BUDOWIE'''
  
 +
'''Perła Europy''' – saga szczecińska autorstwa [[Bartosz Ulka|Bartosza Ulki]] (właśc. Bartłomiej Dzikowski)
 +
 +
Ukazuje dzieje trzech rodzin na tle wydarzeń historycznych, przeplatających się z fikcyjną fabułą powieści. Autor obrazuje czytelnikom [[Szczecin]] jako tło historyczne, przemycając w ten sposób historię miasta, miejsc i ludzi, którzy faktycznie w nim żyli. Na kartach powieści ukazuje się wiele znanych szczecińskich postaci historycznych, takich jak: teolog ewangelicki [[Dietrich Bonhoeffer]], prałat [[Carl Lampert]], gauleiter [[Franz Schwede-Coburg]], prezydent [[Piotr Zaremba]], fotograf [[Max Dreblow]] i wielu innych.
 +
 +
Pierwszy tom sagi ''Perła Europy'', którego akcja toczy się w okresie międzywojennym, ukazał się na rynku nakładem łódzkiego Domu Wydawniczego „Księży Młyn” w 2009 roku. Rok później autor oddał w ręce czytelników kolejny tom ''Perła Europy. Upadek'', rozgrywający się podczas II wojny światowej. Ostatni tom, ''Perła Europy. Dziedzictwo'', będący kontynuacją losów bohaterów i ich potomków w latach  powojennych, został wydany w 2012 roku.
 +
<br />
 
== Tomy cyklu ==
 
== Tomy cyklu ==
* '''2009''' – ''[[Perła Europy]]'', Księży Młyn Dom Wydawniczy, Łódź
+
* '''2009''' – ''Perła Europy'', Księży Młyn Dom Wydawniczy, Łódź
 
* '''2010''' – ''Perła Europy. Upadek'', Księży Młyn Dom Wydawniczy, Łódź
 
* '''2010''' – ''Perła Europy. Upadek'', Księży Młyn Dom Wydawniczy, Łódź
 
* '''2012''' – ''Perła Europy. Dziedzictwo'', Księży Młyn Dom Wydawniczy, Łódź
 
* '''2012''' – ''Perła Europy. Dziedzictwo'', Księży Młyn Dom Wydawniczy, Łódź
Linia 13: Linia 19:
 
</gallery>
 
</gallery>
 
<br/><br/>
 
<br/><br/>
 +
 
== Zobacz też ==
 
== Zobacz też ==
 
* [[Operacja Synteza]]
 
* [[Operacja Synteza]]

Aktualna wersja na dzień 22:35, 1 lip 2016

Bartosz Ulka podczas promocji książki

STRONA W BUDOWIE

Perła Europy – saga szczecińska autorstwa Bartosza Ulki (właśc. Bartłomiej Dzikowski)

Ukazuje dzieje trzech rodzin na tle wydarzeń historycznych, przeplatających się z fikcyjną fabułą powieści. Autor obrazuje czytelnikom Szczecin jako tło historyczne, przemycając w ten sposób historię miasta, miejsc i ludzi, którzy faktycznie w nim żyli. Na kartach powieści ukazuje się wiele znanych szczecińskich postaci historycznych, takich jak: teolog ewangelicki Dietrich Bonhoeffer, prałat Carl Lampert, gauleiter Franz Schwede-Coburg, prezydent Piotr Zaremba, fotograf Max Dreblow i wielu innych.

Pierwszy tom sagi Perła Europy, którego akcja toczy się w okresie międzywojennym, ukazał się na rynku nakładem łódzkiego Domu Wydawniczego „Księży Młyn” w 2009 roku. Rok później autor oddał w ręce czytelników kolejny tom Perła Europy. Upadek, rozgrywający się podczas II wojny światowej. Ostatni tom, Perła Europy. Dziedzictwo, będący kontynuacją losów bohaterów i ich potomków w latach powojennych, został wydany w 2012 roku.

Tomy cyklu

  • 2009Perła Europy, Księży Młyn Dom Wydawniczy, Łódź
  • 2010Perła Europy. Upadek, Księży Młyn Dom Wydawniczy, Łódź
  • 2012Perła Europy. Dziedzictwo, Księży Młyn Dom Wydawniczy, Łódź
Zobacz też