Stołczynka

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Wersja z dnia 22:36, 24 lis 2010 autorstwa Busol (dyskusja | edycje) (1 wersja)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Stołczynka
Stołczynka
Zrób zdjęcie tego miejsca: Pomóż nam

Uchodzi do Skolwinka
Miejsce ujścia Stołczyn
Lokalizacja źródła Bukowo
Długość ok. 1,5
Dopływy {{{doplywy}}}


Wikipedia.jpg
Artykuł może zawierać treści pochodzące z Wikipedii.

Stołczynka – strugaKomisja Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych: Hydronimy. Izabella Krauze-Tomczyk, Jerzy Ostrowski (oprac. red). T. 1. Cz. 1: Wody płynące, źródła, wodospady. Warszawa: Główny Urząd Geodezji i Kartografii, 2006. ISBN 83-239-9607-5. 

płynąca w granicach miasta SzczecinaSzczecin, plan miasta, Cartomedia Poznań 2002, ISBN 978-83-7445-163-5, jeden z dwóch cieków z których połączenia powstaje struga Skolwinka. Posiada długość ok. 1,5 km. 

Stołczynka wypływa ze źródeł zlokalizowanych na północ od dawnej farbyki domów w północnej części osiedla Bukowo, na wschód od Szosy Polskiej. Płynie w kierunku północno-wschodnim, koryto jest równoległe do ulicy Nad Stołczynką. Łączy swoje wody z nurtem Połańca dając początek strumieniowi Skolwinka, w StołczynieRejonowy Zarząd Gospodarki Wodnej SzczecinStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Szczecina.

Dolina strumienia tworzy użytek ekologiczny Dolina strumieni Skolwinki, Stołczynki i Żółwinki o powierzchni 57,60 haRaport o stanie miasta. Urząd Miejski w Szczecinie, 2002..

Przypisy