Stowarzyszenie "Denkmal Pomorze": Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 7: Linia 7:
|adres                = [[Ulica Piekary|Piekary]] 10 / U1, 70-104 [[Szczecin]]
|adres                = [[Ulica Piekary|Piekary]] 10 / U1, 70-104 [[Szczecin]]
|www                  = https://www.facebook.com/denkmalpomorze/
|www                  = https://www.facebook.com/denkmalpomorze/
}}
}}<br>
<br>
'''Denkmal Pomorze''' - stowarzyszenie zarejestrowane oficjalnie w Krajowym Rejestrze Sądowym w dniu [[10 marca]] [[2020]] r., z siedzibą w [[Szczecin]]ie. Działalność stowarzyszenia koncentruje się wokół ochrony zabytków i propagowania wiedzy o dziejach i kulturze regionu pomorskiego, ze szczególnym naciskiem na zabytki sztuki sepulkralnej.
Nieoficjalna działalność organizacji rozpoczęła się w roku [[2019]], kiedy w prace porządkowe na terenie dawnego [[Cmentarz w Sławocieszu|cmentarza ewangelickiego w Sławocieszu]] zaangażowała się grupa pasjonatów. Ustawiono wówczas zniszczone nagrobki i oznakowano teren dawnej nekropolii.

Wersja z 15:14, 24 lip 2020

200px-Monobook icon.svg.png Ten artykuł jest w trakcie opracowywania. Prosimy nie edytować strony do czasu zniknięcia tej wiadomości. Nazwa użytkownika, który dodał tę wiadomość, jest wyświetlona na stronie historii.


Denkmal Pomorze
Data założenia 10 marca 2020 r.
Adres Piekary 10 / U1, 70-104 Szczecin
Strona internetowaDenkmal Pomorze - stowarzyszenie zarejestrowane oficjalnie w Krajowym Rejestrze Sądowym w dniu 10 marca 2020 r., z siedzibą w Szczecinie. Działalność stowarzyszenia koncentruje się wokół ochrony zabytków i propagowania wiedzy o dziejach i kulturze regionu pomorskiego, ze szczególnym naciskiem na zabytki sztuki sepulkralnej. Nieoficjalna działalność organizacji rozpoczęła się w roku 2019, kiedy w prace porządkowe na terenie dawnego cmentarza ewangelickiego w Sławocieszu zaangażowała się grupa pasjonatów. Ustawiono wówczas zniszczone nagrobki i oznakowano teren dawnej nekropolii.