Użytkownik:Anna Bogumiła Kowalska: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 1: Linia 1:
'''Dr hab. Anna Bogumiła Kowalska''' - archeolog, kustosz w Muzeum Narodowym w Szczecinie (Dział Archeologii) oraz adiunkt w Ośrodku Archeologii Średniowiecza Krajów Nadbałtyckich Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Szczecinie. W swoim dorobku naukowym ma ponad 100 publikacji naukowych w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim, w tym cztery książki. Zajmuje się dziejami i kulturą ośrodków zachodniopomorskich w średniowieczu. W kręgu jej zainteresowań badawczych ważne miejsce zajmuje zwłaszcza problematyka rozwoju rzemiosł skórzanych i kultura życia codziennego. Współautorka wieloletnich badań wykopaliskowych w Szczecinie.  
'''Dr hab. Anna Bogumiła Kowalska''', archeolog, adiunkt w Instytucie Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Szczecinie, kustosz dyplomowany w Muzeum Narodowym w Szczecinie, redaktor naczelna „Materiałów Zachodniopomorskich”, Rocznika Naukowego Muzeum Narodowego w Szczecinie, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Archeologów Polskich. Zajmuje się dziejami i kulturą ośrodków zachodniopomorskich w średniowieczu, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju rzemiosł skórzanych, w tym obuwnictwa oraz kultury życia codziennego. Współautorka wieloletnich badań wykopaliskowych w Szczecinie i na terenie województwa zachodniopomorskiego. Autorka i współautorka książek naukowych, publikacji naukowych w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim, redaktor opracowań zbiorowych, organizator, współorganizator i uczestnik konferencji naukowych, krajowych i zagranicznych, kierownik i uczestnik krajowych i zagranicznych projektów naukowych.<br>


==Hasła==
==Hasła==

Wersja z 13:24, 1 cze 2020

Dr hab. Anna Bogumiła Kowalska, archeolog, adiunkt w Instytucie Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Szczecinie, kustosz dyplomowany w Muzeum Narodowym w Szczecinie, redaktor naczelna „Materiałów Zachodniopomorskich”, Rocznika Naukowego Muzeum Narodowego w Szczecinie, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Archeologów Polskich. Zajmuje się dziejami i kulturą ośrodków zachodniopomorskich w średniowieczu, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju rzemiosł skórzanych, w tym obuwnictwa oraz kultury życia codziennego. Współautorka wieloletnich badań wykopaliskowych w Szczecinie i na terenie województwa zachodniopomorskiego. Autorka i współautorka książek naukowych, publikacji naukowych w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim, redaktor opracowań zbiorowych, organizator, współorganizator i uczestnik konferencji naukowych, krajowych i zagranicznych, kierownik i uczestnik krajowych i zagranicznych projektów naukowych.

Hasła