Użytkownik:Rafał Makała: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 
Linia 1: Linia 1:
'''Dr hab. Rafał Makała''', historyk sztuki, wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego i Akademii Sztuki w Szczecinie, kierownik Muzeum Historii Szczecina – Oddziału Muzeum Narodowego w Szczecinie; w latach 2004–2012 wicedyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie. Zajmuje się przede wszystkim architekturą XIX i XX wieku, a także sztuką nowożytną i historią kolekcjonerstwa. Kierownik międzynarodowych projektów badawczych. W dorobku ma trzy książki, kilkadziesiąt artykułów naukowych, z czego blisko połowę w języku niemieckim, a także redakcję kilkunastu publikacji zbiorowych. Od 2004 roku jest w zespole redakcyjnym Materiałów Zachodniopomorskich, a od 2015 roku „Rocznika Komparatystycznego”. Członek Rady Naukowej Muzeum Narodowego we Wrocławiu i Pommersches Landesmuseum w Greifswaldzie. Profesor historii sztuki środkowo-wschodniej Europy na Berlińskim Uniwersytecie Technicznym (Technische Universität Berlin).
'''Dr hab. Rafał Makała''', profesor Uniwersytetu Technicznego w Berlinie, w latach 2004–2012 wicedyrektor [[Muzeum Narodowe w Szczecinie|Muzeum Narodowego w Szczecinie]]. Zajmuje się przede wszystkim architekturą XIX i XX wieku, a także sztuką nowożytną i historią kolekcjonerstwa. Kierownik międzynarodowych projektów badawczych. W dorobku ma trzy monografie naukowe własnego autorstwa, kilkadziesiąt artykułów naukowych, z czego blisko połowę w języku niemieckim, a także redakcję kilkunastu publikacji zbiorowych. Od 2004 roku jest w zespole redakcyjnym Materiałów Zachodniopomorskich. Członek Rady Programowej Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie, Rady Naukowej Pommersches Landesmuseum w Greifswaldzie i Historische Komission für Pommern.<br>


==Hasła==
==Hasła==
*[[Gmach Muzeum Narodowego w Szczecinie - Muzeum Tradycji Regionalnych]]
*[[Gmach Muzeum Narodowego w Szczecinie - Muzeum Tradycji Regionalnych]]
*[[Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie ]]
*[[Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie ]]

Aktualna wersja na dzień 12:22, 17 cze 2020

Dr hab. Rafał Makała, profesor Uniwersytetu Technicznego w Berlinie, w latach 2004–2012 wicedyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie. Zajmuje się przede wszystkim architekturą XIX i XX wieku, a także sztuką nowożytną i historią kolekcjonerstwa. Kierownik międzynarodowych projektów badawczych. W dorobku ma trzy monografie naukowe własnego autorstwa, kilkadziesiąt artykułów naukowych, z czego blisko połowę w języku niemieckim, a także redakcję kilkunastu publikacji zbiorowych. Od 2004 roku jest w zespole redakcyjnym Materiałów Zachodniopomorskich. Członek Rady Programowej Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie, Rady Naukowej Pommersches Landesmuseum w Greifswaldzie i Historische Komission für Pommern.

Hasła