Wieża Baresela: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m (1 wersja)
 
m (Zastępowanie tekstu - "Stargard Szczeciński" na "Stargard")
 
(Nie pokazano 6 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
Wieża Baresela'''ruiny [[wieża Baresela|wieży Baresela]]'''. Na [[Polana Słoneczna|Polanie Słonecznej]] - zwanej popularnie "Patelnią" zachowały się nikłe pozostałości wieży widokowej, nazywanej od nazwiska projektanta - wieżą Baresela. Budowla powstała w 1904 r. i pierwotnie mierzyła ok. 30 m wysokości. Z jej szczytu, przy ładnej pogodzie, można było dostrzec [[w:Goleniów]] i [[w:Stargard Szczeciński]]. W pobliżu zbudowano również duży lokal gastronomiczny z salą taneczną i tarasami widokowymi (zachowanymi do dnia dzisiejszego). Wieża i budynek restauracji zostały zniszczone przez wycofujących się Niemców w 1945 r.
+
Wieża Baresela'''ruiny [[wieża Baresela|wieży Baresela]]'''. Na [[Polana Słoneczna|Polanie Słonecznej]] - zwanej popularnie „Patelnią” zachowały się nikłe pozostałości wieży widokowej, nazywanej od nazwiska projektanta - wieżą Baresela. Budowla powstała w 1904 r. i pierwotnie mierzyła ok. 30 m wysokości. Z jej szczytu, przy ładnej pogodzie, można było dostrzec [[w:Goleniów]] i [[w:Stargard]]. W pobliżu zbudowano również duży lokal gastronomiczny z salą taneczną i tarasami widokowymi (zachowanymi do dnia dzisiejszego). Wieża i budynek restauracji zostały zniszczone przez wycofujących się Niemców w 1945 r.
 
== Zobacz też ==
 
== Zobacz też ==
 
* [[Jezioro Szmaragdowe]]
 
* [[Jezioro Szmaragdowe]]
 
[[Kategoria:Punkty widokowe]]
 
[[Kategoria:Punkty widokowe]]
 
[[Kategoria:Nieistniejące miejsca]]
 
[[Kategoria:Nieistniejące miejsca]]
[[Kategoria:Nowe strony]]
+
{{werif}}[[Kategoria:Hasła do wyjaśnienia]]

Aktualna wersja na dzień 16:18, 17 mar 2016

Wieża Bareselaruiny wieży Baresela. Na Polanie Słonecznej - zwanej popularnie „Patelnią” zachowały się nikłe pozostałości wieży widokowej, nazywanej od nazwiska projektanta - wieżą Baresela. Budowla powstała w 1904 r. i pierwotnie mierzyła ok. 30 m wysokości. Z jej szczytu, przy ładnej pogodzie, można było dostrzec w:Goleniów i w:Stargard. W pobliżu zbudowano również duży lokal gastronomiczny z salą taneczną i tarasami widokowymi (zachowanymi do dnia dzisiejszego). Wieża i budynek restauracji zostały zniszczone przez wycofujących się Niemców w 1945 r.

Zobacz też200px-Nuvola apps important.svg.png Artykuł z Internetowej Encyklopedii Szczecina znajduje się w trakcie weryfikacji i oczekuje na ewentualne uzupełnienie bibliografii i/lub dostosowanie do standardów Encyklopedii Pomorza Zachodniego