Andrzej Chmielewski

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Wikipedia.jpg
Artykuł może zawierać treści pochodzące z Wikipedii.

Andrzej Chmielewski (ur. 21 września 1959 w Myśliborzu) – samorządowiec i urzędnik państwowy, od 2007 wicewojewoda zachodniopomorski.

Życiorys

Ukończył studia z dziedziny mechanizacji rolnictwa na Akademii Rolniczej w Szczecinie, następnie studiował podyplomowo prawo administracyjne i samorządowe na Uniwersytecie Szczecińskim. W latach 1986–2002 zatrudniony w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rzecku (m.in. jako kierownik filii w Kiełpinie, a także członek zarządu i przewodniczący rady nadzorczej tejże spółdzielni). W latach 1994 i 1998 uzyskiwał mandat radnego Rady Miejskiej w Drawnie, był wybierany na członka zarządu miasta i gminy. W latach 2002–2006 zasiadał w radzie powiatu w Choszcznie, pełniąc obowiązki wicestarosty.

Działa społecznie, pełni m.in. obowiązki prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Drawieńskiej. W wyniku zawarcia koalicji PO-PSL objął w 2007 obowiązki wicewojewody zachodniopomorskiego z ramienia PSL.

Bibliografia200px-Nuvola apps important.svg.png Artykuł z Internetowej Encyklopedii Szczecina znajduje się w trakcie weryfikacji i oczekuje na ewentualne uzupełnienie bibliografii i/lub dostosowanie do standardów Encyklopedii Pomorza Zachodniego