Andrzej Kuźnicki

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Andrzej Kuźnicki
trener, choreograf, międzynarodowy sędzia taneczny
brak zdjecia
Marta Kozakowska-Kuźnicka i Andrzej Kuźnicki
Narodowość polska


Ambasador niebieski.png

Andrzej Kuźnicki – trener oraz choreograf, ma na swoim koncie wiele sukcesów w różnych formach tanecznych. Razem z żoną Martą Kozakowską-Kuźnicką prowadzi Studio Tańca Shock Dance, które promuje Szczecin zdobywając najwyższe laury w prestiżowych konkursach tanecznych. Tytuł Ambasadora Szczecina Marta i Andrzej Kuźniccy otrzymali wspólnie w 2010 r.

Andrzej Kuźnicki jako trener i choreograf prowadzi warsztaty taneczne na całym świecie. Jest konsultantem kadry Norwegii, prowadzi zajęcia na Białorusi i w Rosji. Jest sędzią klasy międzynarodowej, aktywnie działa w zarządzie Polskiej Federacji Tańca.

W 1998 r. razem z żoną Martą Kozakowską-Kuźnicką założył Studio Tańca Shock Dance. Tancerze studia promują Szczecin odnosząc sukcesy w kraju i za granicą. Corocznie od 1999 r. kwalifikują się do kadry Polski na Mistrzostwa Europy i Świata, gdzie wielokrotnie stawali na najwyższym podium. Tańczyli na scenach w Czechach, Słowacji, Norwegii, Danii, Niemczech, Włoszech, Ukrainie i Stanach Zjednoczonych. W Polsce grupy ze Studia Tańca Shock Dance w ciągu kilku lat zdobyły ponad 100 medali Mistrzostw Polski, w tym ponad 40 tytułów Mistrza Polski. Na swoim koncie mają również uzyskanie prestiżowego tytułu Najlepszej Szkoły Tańca za rok 2007, 2008 i 2009. Marta i Andrzej Kuźniccy otrzymali tytuł Najlepszych Choreografów techniki Street Dance.

W 2010 r. Formacja Shock Dance Kids wystąpiła w programie „Mam Talent” emitowanym przez TVN.

Źródło

Linki zewnętrzneIES64.png
Autor opracowania: Kinga Konieczny