Friedrich Becker

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Friedrich Becker
profesor gimnazjalny
Data urodzenia 20 grudnia 1878
Miejsce urodzenia Sławno
Data śmierci ?
Miejsce śmierci ?
Lata działalności 1905-?
Narodowość niemiecka


Friedrich Becker (1878-?) – profesor gimnazjalny.

Życiorys

Friedrich Otto Becker urodził się 20 grudnia 1878 roku w Sławnie, jako syn dyrektora gimnazjum Johannesa Beckera. Uczęszczał do Domgymnasium w Kołobrzegu, które ukończył po otrzymaniu świadectwo dojrzałości 22 marca 1898 roku. Studiował filologię nowożytną na uniwersytecie w Marbach, Strasburgu, Genewie i Greifswaldzie.

16 marca 1901 roku Becker przystąpił w Greifswaldzie do egzaminu, dzięki któremu uzyskał kwalifikacje do prowadzenia lekcji gimnastyki. Następnie 20 grudnia 1902 roku zdał egzamin państwowy, uprawniający go do nauczania języków – łaciny i francuskiego. W latach 1903-1904 odbył roczne seminarium w gimnazjum w Sławnie oraz w szczecińskim Królewskim Gimnazjum Fundacji Mariackiej. 1 kwietnia 1904 roku rozpoczął roczny okres próbny w Gimnazjum Realnym im. Fryderyka Wilhelma w Szczecinie jako nauczyciel stażysta (Probekandidat). Po jego zakończeniu został tam zatrudniony na stanowisku profesora gimnazjalnego (Oberlehrer). Powierzono mu nauczanie języków - francuskiego, niemieckiego i łaciny oraz gimnastyki. W roku 1908 w czasie trwania semestru zimowego odbył podróż studyjną do Francji.

W roku 1909 Beckerowi powierzono kierowanie Deutsche Schule der Borrmäerinnen w Aleksandrii (Egipt). Stamtąd w roku 1914 roku przeniósł się do Naumburga, gdzie 1 sierpnia został zatrudniony jako profesor gimnazjalny w Städtisches Realgymnasium mit Realschule. 15 sierpnia 1917 roku nadano mu godność Radcy IV Klasy (Räte IV. Klasse).

Bibliografia

  • Jahresbericht des Friedrich-Wilhelms-Realgymnasiums (Friedrich-Wilhelms-Schule) zu Stettin. Stettin 1905, s. 39.

Linki zewnętrzne

Kwestionariusz osobowy Friedricha Beckera w zbiorach berlińskiej Bibliothek für Bildungsgeschichtliche Forschung