Mariusz Kądziołka

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mariusz Kądziołka
Wiceprezydent Miasta Szczecin
brak zdjecia
Mariusz Kądziołka (2012)
Data urodzenia 18 maja 1974
Miejsce urodzenia Szczecin
Tytuły i nagrody mgr ekonomii, audytor
Narodowość polska

Mariusz Kądziołka – ur. 18 maja 1974 w Szczecinie, ekonomista, manager, urzędnik. Zastępca Prezydenta Szczecina do spraw społecznych od 21 marca 2011, tj. w okresie drugiej prezydentury Piotra Krzystka.

Odpowiada za zarządzanie infrastrukturą komunalną i bieżące utrzymanie miasta[1]: bezpieczne funkcjonowanie miasta, lokalny transport zbiorowy, inżynierię i organizację ruchu drogowego, gospodarkę wodno-ściekową w zakresie bieżącego funkcjonowania miasta, gospodarkę odpadami oraz utrzymanie porządku i czystości w zakresie bieżącego funkcjonowania miasta, gospodarkę energetyczną i cieplną, handel, usługi i targowiska, nadzór nad gospodarką nieruchomościami, w tym zasobem mieszkaniowym oraz lokalami użytkowymi, ochronę i kształtowanie środowiska, administrację geologiczną, zieleń, gospodarkę leśną i cmentarze, ochronę zwierząt, udzielanie zamówień publicznych w zakresie związanym z powierzonymi zadaniami, merytoryczny nadzór nad spółkami z udziałem miasta w zakresie związanym z powierzonymi zadaniami.

Życiorys

Urodził się 18 maja 1974 w Szczecinie. Jest absolwentem Wydziału Ekonomiki i Organizacji Gospodarki Żywnościowej Akademii Rolniczej w Szczecinie. Następnie ukończył studia podyplomowe z zakresu audytu i kontroli wewnętrznej w usprawnieniu zarządzania na Uniwersytecie Szczecińskim oraz uzyskał tytuł menedżera zasobów ludzkich w Centrum Kształcenia Kadr Menadżerskich w Poznaniu[2]. W 2004 r. zdał egzamin na audytora wewnętrznego przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Ministra Finansów Rzeczpospolitej Polskiej[3]. W 2005 ukończył szkolenie zorganizowane przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Uczestniczył w szkoleniach dla Specjalistów Partnerstwa lokalnego[4].

Pracę zawodową rozpoczął w roku 1994, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, na stanowisku młodszego specjalisty Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, lecz odszedł po czterech latach. W okresie 19981999 pracował w PZU w Szczecinie, a następnie jako Dyrektor Oddziału w Żółte Taxi Spółka z o.o. w Warszawie (20002001). Wrócił do Szczecina, tym razem do oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W 2005 podjął pracę w Wydziale Kontroli i Audytu Wewnętrznego Urzędu Miasta Szczecin. Po roku przeszedł do OHP - decyzją Komendanta Głównego Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie został powołany na stanowisko Zastępcy Wojewódzkiego Komendanta Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Szczecinie, a następnie przeniesiony (22 marca 2010) na stanowisko Dyrektora Biura Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Szczecinie. 21 marca 2011 został powołany na stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta Szczecin.

Działalność polityczna i społeczna

Jest członkiem PiS (był delegatem na kongres partii).

3 kwietnia 2008 został powołany na członka Rady Społecznej w Specjalistycznym Szpitalu imienia prof. Alfreda Sokołowskiego w Zdunowie (uchwałą Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego).

Życie osobiste, zainteresowania

Jest żonaty; ojciec syna – Karola. Uprawia narciarstwo, turystykę górską i gra w piłkę nożną.

Przypisy

Zobacz też

Linki zewnętrzneIES64.png
Autor opracowania: Wojciech Banaszak