Noc Muzeów (Koszalin)

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Noc Muzeów odbywająca się od 2006 roku w Koszalinie

Noc Muzeów w Koszalinie 2013

co roku impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji o tej samej nazwie[1]. Organizatorzy przygotowują także specjalne atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, eventy, warsztaty, scenki rodzajowe itp. Zwiedzanie umożliwiane jest za symboliczną kwotę płaconą przy pierwszym wejściu lub za darmo.

Przebieg i prezentacje

Noc Muzeów ma co roku intensywny przebieg, wiele instytucji i miejsc jest udostępnionych do zwiedzania do późnych godzin nocnych. Oprócz instytucji , bierze w niej także udział wiele koszalińskich stowarzyszenie i organizacji, takich jak Stowarzyszenie Przyjaciół Koszalina, Koszalińska Kompania Rycerska, Koszalińskie Stowarzyszenie Miłośników Kolejki Wąskotorowej.

Przebieg obchodów Nocy Muzeów w Koszalinie, organizowanej przez Muzeum w Koszalinie w 2013 roku obejmował m.in.: Targ Młyński. Nowością była wielka historyczna parada w centrum miasta. Odbył się średniowieczny festyn i warsztaty kaligrafii. Zwiedzić było można koszalińską katedrę, Muzeum Wody (Koszalin), Muzeum Obrony Przeciwlotniczej (Koszalin), Muzeum 8 Dywizji Obrony Wybrzeża (Koszalin) i Salę Tradycji Polskich Formacji Granicznych. Czynne były koszalińskie galerie plastyczne. Frekwencja zwiedzających jest co roku bardzo duża.[2].

Przypisy

  1. Noc Muzeów. W: Wikipedia. Wolna encyklopedia [online]. [Przeglądany 18 maja 2013].
  2. Noc Muzeów w Koszalinie. W:Miasto - Tygodnik Koszaliński [online]. [Przeglądany 20 czerwca 2013].

Linki zewnętrzneLogo pomeranica.jpg
Autor opracowania: Tomasz Wojciechowski