Radio Koszalin

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Radio Koszalin.jpg

Radio Koszalin - Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Koszalinie przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41 jest jedną z 17 działających na terenie kraju spółek radiofonii regionalnych. Jest to jedna z rozgłośni miejskich, oferująca szeroki zakres informacji lokalnych.

Historia i działalność

W dniu 15 listopada 1953 otwarto uroczyście w Koszalinie Ekspozyturę Programową Polskiego Radia, była to rozgłośnia państwowa. Z czasem Radio w Koszalinie zyskało pewną autonomią, przekształcając się w okresie transformacji systemowej w jedno z niezależnych, lokalnych źródeł informacji.

W ciągu ponad 40 lat działalności Radia Koszalin, doprowadzono do emisji całodobowego programu, zawierającego audycje z zakresu muzyki, publicystyki, historii regionalnej i spraw społecznych. Jednym ze stałych elementów ramówki jest Studio Bałtyk, gdzie zaproszeni goście odpowiadają na pytania.

Niezależnie od prowadzonej działalności emisyjnej Radio Koszalin organizuje koncerty (muzyki poważnej w ramach Salonu Muzycznego Radia Koszalin oraz rozrywkowej w ramach Muzycznej Sceny Radia Koszalin). W Studiu Koncertowo-Nagraniowym im. Czesława Niemena, które znajduje się w siedzibie Radia Koszalin, są także realizowane sesje nagraniowe. Stacja nadaje swój całodobowy program na terenie wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, zachodniej części województwa pomorskiego i północnej części województwa wielkopolskiego. Zasięg emisji obejmuje tereny dawnych województw koszalińskiego, słupskiego i pilskiego. Program Polskiego Radia Koszalin jest również odbierany za pośrednictwem internetu.


Bibliografia

  • Na koszalińskiej antenie: 1953-1978. Koszalin, 1978.
  • Wojewódzka panorama kultury, Koszalin 1997. ISBN: 83-901077-9-1

Linki zewnętrzneLogo pomeranica.jpg
Autor opracowania: Tomasz Wojciechowski