Stanisław Lipiński

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Stanisław Lipiński
Skarbnik Miasta Szczecin
brak zdjecia
Stanisław Lipiński (2004)
Data urodzenia 19 stycznia 1949
Miejsce urodzenia Szamotuły
Tytuły i nagrody mgr
Narodowość polska


Stanisław Andrzej Lipiński (ur. 19 stycznia 1949 w SzamotułachSkarbnik Miasta Szczecin od 1 marca 2004[1], ekonomista. Przez wiele lat pracował jako dyrektor ekonomiczny i finansowy w kilku przedsiębiorstwach związanych z budownictwem oraz w zarządach banków; członek rad nadzorczych przedsiębiorstw związanych z zarządem miasta i Spółdzielni Mieszkaniowej „Warszewo”.

Stanisław Lipiński (2012)

Życiorys

Urodził się w Szamotułach. Jest absolwentem Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Politechniki Szczecińskiej. Ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studium Master of Business Administration Uniwersytetu Szczecińskiego. Wykładał w Europejskim Instytucie Administracji Publicznej (2008).

Pracował jako dyrektor ekonomiczny i finansowy w kilku szczecińskich przedsiębiorstwach, m. in. w Przedsiębiorstwie Robót Instalacyjno-Montażowych Budownictwa i w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej (MPGM)(1982 - 1988). Na początku lat dziewięćdziesiątych XX w. został naczelnym dyrektorem PTSB „TRANSBUD”. Od 1992 pracował w bankach, ostatecznie (do 2004) jako dyrektor oddziału BPH-PBK.

Jest żonaty, ma troje dorosłych dzieci.

Zasiadał w radach nadzorczych

Przypisy


Linki zewnętrzneIES64.png
Autor opracowania: Wojciech Banaszak