Wiadomości Koszalińskie

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wiadomości Koszalińskie
Wiadomości Koszalińskie
'
Częstotliwość nieregularna
Kraj Polska
Tematyka miejska
Ukazuje się od 1945
Ukazywał się do 1999
Zobacz Wiadomości Koszalińskie w zbiorach Książnicy Pomorskiej.

Wiadomości Koszalińskie wydawany w latach 1945-1954 i 1995-1999 tygodnik o treści informacyjno-publicystycznej, dotyczący spraw miejskich i życia codziennego w Koszalinie.

Pierwszy numer "Wiadomości Koszalińskich" ukazał się 2 września 1945 roku i liczył zaledwie 4 strony. Ukazywał się do roku 1946, organem odpowiedzialnym za jego publikację był Urząd Informacji i Propagandy w koszalińskich strukturach partyjnych.

Gazeta miała za zadanie informować, propagować sprawy społeczne i polityczne, prezentować nową rzeczywistość polskiego osadnictwa na terenie Pomorza. Kolejne numery ukazywały się nieregularnie, jeden w 1953 roku i cztery w 1954 roku.[1]

Reaktywacja tygodnika nastąpiła 1 września 1995 roku. Ukazał się w nowej szacie graficznej i nowej treści, prezentując głównie tematykę miejską i samorządową. Czasopismo wychodziło na zlecenie Zarządu Miasta Koszalina jako dwutygodnik, a jej redaktorami naczelnymi były m.in. Agnieszka Czajkowska i Jadwiga Ślipińska. Ostatni numer "Wiadomości Koszalińskich" ukazał się 31 grudnia 1999 roku.

Przypisy

Linki zewnętrzne
Logo pomeranica.jpg
Autor opracowania: Tomasz Wojciechowski