Heinrich Behrens

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Heinrich Behrens
profesor gimnazjalny
Data urodzenia 20 sierpnia 1886
Miejsce urodzenia Volkersheim (Braunschweig)
Lata działalności 1912-?
Narodowość niemiecka


Heinrich Behrens (1886- ) - niemiecki profesor gimnazjalny.

Życiorys

Heinrich Behrens urodził się 20 sierpnia 1886 roku w Volkersheim (Braunschweig). Uczęszczał do Realgymnasium und Gymnasium w Goslar, które ukończył po otrzymaniu świadectwa dojrzałości 21 lutego 1905 roku. Studiował języki nowożytne na uniwersytecie w Getyndze, Lipsku i Greifswaldzie. W czerwcu 1910 roku na uniwersytecie w Greifswaldzie obronił dysertację Francisque Sarceys Theaterkritik, uzyskując tytuł doktora filozofii. Egzamin na nauczyciela gimnastyki zdał w lutym 1908 roku, zaś w grudniu 1910 roku w Greifswaldzie przystąpił do państwowego egzaminu, uzyskując uprawnienia do nauczania języków - francuskiego, angielskiego i niemieckiego. Roczne seminarium rozpoczął 20 kwietnia 1911 roku w Königliches Kaiser-Wilhelms-Gymnasium w Hannoverze, zaś po jego zakończeniu 1 kwietnia 1912 roku został przyjęty na roczny okres próbny do Ratsgymnasium w Osnabrück, pełniąc jednocześnie obowiązki profesora gimnazjalnego (Oberlehrer). W roku 1913 przeniósł się do Szczecina, gdzie został zatrudniony w Stadtgymnasium jako profesor gimnazjalny.

Heinrich Behrens wstąpił do służby wojskowej już na początku wybuchu pierwszej wojny światowej w roku 1914 w randze porucznika. Na początku września został ciężko ranny podczas działań wojennych w północnej Francji. Lazaret, w którym się przebywał na leczeniu został przejęty przez wojska francuskie. Stamtąd wraz z innymi jeńcami przetransportowano go do obozu w Cholet koło Nantes.

Literatura

  • Francisque Sarceys Theaterkritik. Greifswald: Druck von Julius Abel 1911. (Diss.)

Bibliografia

  • Jahresbericht 1913/14 des Stettiner Stadtgymnasiums ehemaligen Ratslyceums. Ostern 1914. Stettin: Druck von R. Graßmann 1914, s. 195.

Linki zewnętrzne