Ludzie z wyspy (film)
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Ludzie z wyspy (1977) – film dokumentalny
Powszedni dzień mieszkańców niewielkiej wyspy Ostrów Grabowski, położonej w widłach Starej Odry i kanałów portowych w centrum szczecińskiego portu. Zasiedlona przez pięć rodzin, stałych mieszkańców, wyspa, tworzy odrębny, odcięty wodą i zasłonięty zaroślami, świat. Poza pracą zawodową mieszkańcy uprawiają ziemię i hodują bydło. Łodziami przewożą mleko do miasta. Uciążliwe warunki komunikacyjne rzutują na problemy ich codziennego życia. W planach perspektywicznych wyspa ma być zamieniona na nabrzeża ogromnego portu kontenerowego. Kamera śledzi „egzotykę” wyspy i zaniedbanych domów. Obserwuje ludzi, którzy czekają na wykwaterowanie.
Informacje o filmie
- scenariusz i realizacja: Andrzej Androchowicz
- zdjęcia: Janusz Pietrzykowski
- montaż: Irena Piotrowska
- dźwięk: Antoni Kujawa
- światło: Czesław Madelski
- kier. produkcji: Jerzy Strutyński
- dane techn.: film barwny, MV 16 mm
- metraż: 120 m
- czas: 20’
- produkcja: Telewizja Polska Szczecin 1977
- emisje:
- 19 sierpnia 1977, godz. 17.05 (TVP1 – blok „Studio 8”)
- 23 kwietnia 1979 (TVP2 – blok „Studio bis”)
- 5 sierpnia 1982, godz. 20.45 (TVP2 – Szczecin na antenie Dwójki)
Kadry z filmu
